33 005


Спільний представницький орган всеукраїнських об'єднань профспілок (СПО) розглянув та підтримав проект постанови Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2012 року № 912» з рядом пропозицій.
Як повідомив перший заступник Голови СПО об'єднань профспілок, заступник Голови Федерації профспілок України Григорій Осовий, ця постанова була прийнята на засіданні Уряду 30 січня. «Профспілки багато зробили для того, щоб між Кабінетом Міністрів та електрометалургійними підприємствами було підписано Меморандум про порозуміння, - підкреслив він. – Вважаємо, що він спрямований на врегулювання економічних та соціальних проблем, які були причиною протестних акцій в гірничо-металургійному комплексі, а також сприятиме забезпеченню стабільної роботи електрометалургійних підприємств, забезпечення соціальних гарантій їх працівникам».
Виступаючи на засіданні Кабінету Міністрів, Григорій Осовий запропонував низку доповнень до проекту постанови щодо соціальних гарантій та забезпечення громадського контролю за виконанням власниками підприємств їх зобов'язань.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров погодився з пропозиціями профспілкової сторони і дав доручення доопрацювати проект Меморандуму з їх урахуванням. Ці пропозиції було також надано у письмової формі Міністру економічного розвитку і торгівлі України.

Що конкретно запропонували профспілки?

Абзац 9 тексту Меморандуму щодо зобов'язань підприємств пропонується доповнити наступним чином: «забезпечення соціальних гарантій для працівників відповідно до умов колективних договорів з профспілковими організаціями».
В абзаці 22 після слів «протягом місяця погодити з Мінсоцполітики» доповнити словами «та профспілковими організаціями підприємств», далі за текстом стосовно поновлення робочих місць, рівня заробітної плати та звітів про їх виконання.
Водночас, з метою забезпечення громадського контрою з боку СПО об'єднань профспілок та Профспілки металургів і гірників за виконання власником соціальних зобов'язань, запропоновано ввести до складу Міжвідомчої комісії з вивчення проблемних питань, пов'язаних з діяльністю електрометалургійних підприємств голову ЦК Профспілки металургів і гірників Володимира Казаченка шляхом внесення відповідних змін до постанови КМУ від 19 вересня 2012 року №877.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ