360


На звернення СПО об'єднань профспілок до Міністра соціальної політики України Королевської Н.Ю. щодо ситуації з оплатою праці працівників бюджетної сфери отримано відповідь міністерства, в якій повідомлено наступне (додається).
З метою підвищення у 2013 році посадових окладів працівників бюджетної сфери та недопущення збільшення грошового розриву між посадовим окладом працівника І тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою Мінсоцполітики був підготовлений та поданий на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови, яким передбачалось встановлення посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду ЄТС у розмірі 852 гривень. Разом з тим, проектом зазначеної постанови також передбачається щоквартально розглядати результати виконання зведеного бюджету за попередній квартал та вносити пропозиції щодо підвищення заробітної плати у бюджетній сфері, у тому числі для державних службовців, зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника першого тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою за наявності можливостей зведеного бюджету. Проте, проект такої постанови був відкликаний на засіданні Кабінету Міністрів України 23 січня 2013 року.
У зв'язку з цим, на даний час посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС залишається у розмірі, який був у грудні 2012 року – 839 грн., а працівникам 1-2 тарифного розряду має здійснюватись доплата до розміру мінімальної заробітної плати – 1147 гривень.
Разом з тим зазначено, що за інформацією Мінфіну (лист від 29.01.2013 № 31-07240-03-5/2649) встановлення з 1 квітня посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати затвердженої Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», потребуватиме додаткових видатків з державного бюджету у сумі понад 39 млрд. гривень.

 

Департамент бюджетної політики та
соціального захисту апарату ФПУ