1d26a0ee3d0b30cce3f250ed1a04c223

 

Урядом на засіданні 13 лютого ухвалено проект закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень».
Цей законодавчий акт покликаний розв'язати одну з найболючіших проблем, що виникла в Україні протягом останніх років, а саме – виплата коштів тим категоріям громадян, що мають законодавчо встановлені права на отримання пільг, компенсацій, доплат або інших видів соціальної допомоги.
Під час обговорення питання йшлося про те, що законами України певним категоріям громадян (таким як діти війни, чорнобильці, військові пенсіонери, працівники бюджетної та соціальної сфер) гарантовані певні соціальні стандарти, які на жаль не завжди не забезпечуються бюджетним фінансуванням.
Відтак, з метою обстоювання своїх прав громадяни цілком правомірно звертаються до судових інстанцій різних рівнів з позовами. Суди ухвалюють рішення на користь постраждалих осіб, тому що права громадян мають забезпечуватись. Звісно, такі рішення судами здебільшого ухвалюються без врахування фінансових можливостей держави. Однак, завдання влади полягає у тому, щоб віднайти ці кошти для забезпечення конституційних прав громадян. Якщо рішення судів через це не виконувалися, люди були змушені звертатися до Європейського суду, який схвалював рішення на користь наших співгромадян.
Коментуючи зазначену постанову заступник керівника СПО об'єднань профспілок, заступник голови ФПУ Г.В.Осовий, який брав участь у засіданні КМУ, сказав, що це дуже важливе рішення, тому що держава таким чином демонструє політичну волю щодо того, щоб визнати законними рішення судів і намагається створити передумови для погашення боргу перед громадянами. Тому профспілки цей законопроект підтримали й вважають, що він спрямований на забезпечення конституційних прав громадян.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ