2013 029 077

 

14 лютого у Великій залі Будинку спілок відбувся Пленум Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, у роботі якого взяв участь та виступив Голова ФПУ Ю.М.Кулик.

Основне питання, яке обговорювалось на цих заходах, це стан соціально-трудових відносин в галузі та дотримання роботодавцями законодавства щодо гарантій діяльності організацій Профспілки. Крім того, було заслухано звіт про основні напрями роботи Президії ЦК Профспілки за період з лютого 2012 року по лютий 2013 року.
У роботі Пленуму взяли участь перший заступник Міністра Мінрегіону Аліпов О.М., завідувач сектором відділу регіонального будівництва та ЖКГ Кабміну Медвідь А.Р., заступник Голови НСПП Гербеда С.В., відповідальні працівники Мінрегіону, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, галузевих асоціацій та корпорацій.
У своєму виступі на Пленумі голова ЦК Профспілки Романюк О.І. зосередився на серйозних проблемах галузі, на конкретній роботі, яку проводила Президія ЦК Профспілки в рамках соціального діалогу, про її принципову позицію та спрямування зусиль на оперативне розв'язання нагальних проблем з метою забезпечення надання якісних комунальних послуг та посилення соціального захисту працівників галузі.
Він зазначив, що ЦК Профспілки в основному підтримує ініціативи щодо прогресивних змін у житлово-комунальній сфері, проте реформи, які останніми роками здійснюються на місцях, інколи насторожують Профспілку та громадськість. «Останніми роками в Західній Європі активно відбуваються процеси повернення підприємств громадського обслуговування у муніципальну власність. Прийшло розуміння, що означає для влади втрата керованості цією сферою. А в Україні, як не дивно, і далі пропагується передача підприємств комунальної власності приватним структурам. У цій ситуації Президія ЦК Профспілки завжди займає принципову позицію недопущення таких процесів» - сказав Романюк О.І.
Особливу увагу Голова ЦК Профспілки приділив невідкладності вирішення проблем з виділення субвенцій з Держбюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на окремі комунальні послуги, визначенням фондів оплати праці працівників підприємств теплового та водопровідного господарства, оплатою праці всіх працівників галузі.
У виступі йшла мова й про проблеми з укладення угод та колективних договорів, негаразди у сфері охорони праці, про керівників підприємств, які не поважають закон і принципи соціального діалогу, та певні успіхи профспілковців у боротьбі з такими правопорушниками на конкретних підприємствах галузі.
Було порушено нагальність вирішення проблеми подальшого функціонування Бюро технічної інвентаризації та недопущення масового звільнення його працівників.
«Підтримавши міжнародні та зініціювавши свої національні кампанії «За якісне громадське обслуговування», «За право людини на чисту питну воду» Президія ЦК Профспілки намагається привернути більше уваги до проблем галузі усіх гілок влади» - сказав Романюк О.І.
Окремо у доповіді було відзначено плідну співпрацю ЦК Профспілки з галузевими асоціаціями та корпораціями.

 У своєму виступі Голова ФПУ Ю.М.Кулик насамперед зазначив, що Профспілка працівників ЖКГ є активною та боєздатною організацією, саме такі профспілки сьогодні здатні активно діяти та вирішувати найскладніші питання нашої діяльності.

 Голова ФПУ назвав деякі з основних завдань, що потребують вирішення, – насамперед, укладання Генеральної угоди на новий строк, подальший розвиток соціального діалогу, поглиблення співпраці з Верховною Радою України, зокрема над проектом Трудового кодексу, удосконаленням законодавства про діяльність профспілок, вирішенням найболючіших соціально-економічних питань, що турбують трудящих. Також Ю.М.Кулик особливо наголосив на необхідності негайного вирішення проблем, що виникли у роботі фондів соціального страхування, розповів про шляхи реформування системи профспілкового навчання, акцентував увагу на необхідності подальшої активізації інформаційної роботи профспілок, а також вжиття більш дієвих заходів для збереження майнового та санаторно-оздоровчого комплексу профспілок.

На пленумі також було заслухано Звіт про основні напрями роботи Президії ЦК Профспілки період з лютого 2012 року по лютий 2013 року, розглянуто низку інших актуальних питань діяльності профспілок.

 

Інформаційно-аналітичний ценрт ФПУ

 

2013 029 036

 

2013 029 051

 

2013 029 038

 

2013 029 025 

2013 029 015

 

2013 029 087