2013 032 009

 

У рамках проведення Тижня заходів ФПУ, Мінсоцполітики, і регіонального представництва Фонду ім.Ф.Еберта в Україні та Білорусії з нагоди Дня соціальної справедливості, 18 лютого у Будинку спілок відбувся експертний семінар, був присвячений справедливій оплаті праці.

Відкриваючи зібрання представник Фонду ім.Ф.Еберта Галина Мещерякова підкреслила тісні партнерські стосунки, що склалися під час співробітництва у її організації та ФПУ.

- Сьогодні ми повинні визначитись, що потрібно зробити, щоб сприяти соціальній справедливості у сфері оплати праці. Сподіваємось, що результатом нашої дискусії стануть практичні рекомендації, які можуть бути покладені в основу для подальших дій профспілок, урядових структур та інших громадських організацій, - сказала вона.

Звертаючись до присутніх, заступник Голови ФПУ С.М.Кондрюк підкреслив важливість проведення в Україні Дня соціальної справедливості на державному рівні.

- У нас стає все більше партнерів та однодумців у вирішенні питань соціального захисту та запровадженні у суспільстві принципів соціальної справедливості, що є доброю ознакою. У своєму виступі він зазначив: на сьогодні у суспільстві існують три проблеми: - це бездуховність і деморалізація, правовий нігілізм та соціальна несправедливість. Як результат відбулась «корозія національного і корпоративного патріотизму», за таких умов конкурентний розвиток економіки стає неможливим.

Як наголошувалося під час дискусії, базовим елементом соціальної несправедливості в оплаті праці є належний рівень державних гарантій, як то рівень мінімальної зарплати, а також несправедливий розподіл результатів праці. Тривалі роки рівень оплати праці трудящих, на жаль, штучно занижувався. Проте, зарплата має бути на такому рівні, коли працююча людина може інвестувати зароблені кошти в розвиток вітчизняної економіки, наприклад, купуючи предмет довгострокового вжитку, або придбання житла.

Заходи, що проводяться у рамках Дня соціальної справедливості мають привернути увагу не тільки суспільства, а й органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань подолання бідності, у тому числі серед працюючих, забезпечення повної зайнятості, гідної праці і соціального добробуту для громадян.

Завтра – 19 лютого - з нагоди Дня соціальної справедливості відбудеться Конференція на тему: «Соціальна справедливість: гідна праця та соціальний захист».

У заході візьмуть участь Голова ФПУ Юрій Кулик, лідери галузевих та регіональних профспілок України, Міністр соціальної політки України Наталія Королевська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, народний депутат України, Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко, Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця, Олексій Мірошниченко - Федерація роботодавців України, Урсула Кох-Лаугвитц - Регіональне Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусії, Елена Панова - в.о. Постійного Представника ПРООН в Україні, провідні політологи й науковці. представник ФНПР (Росія) та ін.

У ході заходу відбудеться церемонія підписання соціальними партнерами Декларації соціальної справедливості.

 

ІАЦ

2013 032 007

2013 032 008

 2013 032 002

2013 032 014