2013 035 110

 

У рамках проведення Міжнародної конференції «СОЦІАЛЬНА СПРАВЕДЛИВІСТЬ: ГІДНА ПРАЦЯ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ», що пройшла сьогодні – 19 лютого – у Будинку спілок з нагоди Дня соціальної справедливості, відбулася дискусія на тему: «Які кроки для подолання існуючої соціальної несправедливості необхідні вже сьогодні і хто є головними дійовими особами?».

Модератором дискусії виступив заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, у заході також взяли участь заступники Голови ФПУ Григорій Осовий, Сергій Українець, керівники членських організацій ФПУ, а також експерти: Олександр Пасхавер - Центр економічного розвитку, Володимир Фесенко - політолог, керівник Центру політичного аналізу "Пента", Андрій Латунін - Федерація незалежних профспілок Росії та ін.

Основні тези виступів: потрібен справедливий розподіл результатів праці, у суспільстві має бути досягнуто рівність у правах та обов’язках між роботодавцем та працівником, здорова економічна конкурентність та реальний доступ до життєво необхідних благ.

На думку Володимира Фесенка, потрібно боротися проти соціальної несправедливості, а соціальна справедливість – це політико-економічний ідеал. У нашому суспільстві допоки що фінанси перерозподіляються несправедливо, однак, підвищення зарплати – лише один з кроків подолання соціальної несправедливості, також потрібно боротися з корупцією, ліквідувати розрив у доходах, подолати бідність й це – політичні питання. Хто з політиків не враховує соціальні питання – той програє.

У своєму виступі Сергій Кондрюк зокрема зазначив, будь-які реформи у нашій країні приречені на неуспіх через те, що кінцевий споживач нашого внутрішнього ринку є неплатоспроможним. Бідність серед працюючих – це вирок для будь-якої держави. Продовження такої несправедливості, яка зараз існує у розподілі результатів праці між трудом й капіталом загрожує державності Україні. Я переконаний, що якщо ми радикально не підвищимо зарплату ближчим часом економіка приречена на загибель.

Робота конференції завершилась ухваленням резолюції (робочий варіант документу додається).

 

ІАЦ

 

2013 035 109