2013 045 091

 

Актуальні питання розвитку та поглиблення соціального діалогу, забезпечення соціально-економічного захисту законних прав та інтересів людини праці обговорили 28 лютого учасники засідання Президії Федерації профспілок України. Захід відбувся під головуванням Голови ФПУ Юрія Кулика.

Засідання почалось з важливої події у сфері розвитку соціального діалогу – підписання Угоди між ФПУ та Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Свої підпис під документом поставили Голова ФПУ Юрій Кулик та Голова правління Фонду Леонід Рисухін.

Юрій Кулик також за дорученням Президії ФПУ висловив вдячність Координаторові Міжнародної організації праці в Україні Василя Кострицю за багаторічну плідну співпрацю з профспілками, зокрема, з Федерацією профспілок України і вручив йому Подяку Голови ФПУ.

Члени Президії заслухали інформацію постійного представника ФПУ у Верховної Раді України, народного депутата України Олександра Стояна. Він поінформував про діяльність та плани Комітету ВР з питань праці та соціальної політики. Президія ФПУ взяла до відома інформацію та підтримала законодавчі ініціативи постійного представника ФПУ у Верховній Раді України О.Стояна.

Голова ФПУ Юрій Кулик, відзначив, що представник Федерації у парламенті України відіграє важливу роль щодо оприлюднення позиції найчисельнішої громадської організації країни з питань соціально-економічного розвитку держави, а також захисту конституційних прав працівників.

Значну частину питань, які були розглянути під час засідання Президії, було присвячено вирішенню соціально-економічних проблем та активізації участі у цьому процесі профспілок. Так, з метою реалізації пропозицій ФПУ та забезпечення безпосередньої участі профспілок у формуванні бюджетної політики на 2014 рік було вирішено схвалити пропозиції ФПУ до проекту Основних напрямів бюджетної політики та надіслати їх до Міністерства фінансів України для врахування при підготовці зазначеного документа.

Члени Президії також розглянули, обговорили та схвалили пропозиції профспілок про визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2014 рік, про подальші дії ФПУ щодо запровадження галузевих стандартів оплати праці та про практику колективно-договірної роботи на прикладі деяких членських організацій ФПУ.

Після активного обговорення, Президія підтримала ініціативу ЦК профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення щодо проведення в Україні кампанії за реалізацію права людини на чисту воду.

Низка питань, що розглянули та обговорили члени Президії, стосується проблем нелегальної зайнятості та тіньової економіки, охорони праці та забезпечення її безпеки, підготовки фахівців для інспекції праці. Під час засідання було обговорено Заходи ФПУ у рамках Року боротьби профспілок проти використання роботодавцями нелегальної, нестійкої та нестандартної зайнятості, тіньової виплати заробітної плати, запозиченої праці та інших порушень трудових і профспілкових прав.

«Ми маємо приділяти особливу увагу таким явищам, як нелегальна зайнятість та тіньова економіка, бо люди, що працюють у цих умовах, фактично позбавлені соціального захисту, вони часто залишаються наодинці зі своїми проблемами, - зазначив Голова ФПУ Юрій Кулик. – Тому актуальне завдання профспілок полягає у тому, щоб активніше боротися з цими ганебними явищами. Бо вони, як і величезні заборгованості з виплати заробітної плати становлять основну загрозу правам та інтересам людини праці».

Були прийняті постанови про вдосконалення роботи технічної інспекції праці ФПУ, інших представників профспілок з питань охорони праці, про заходи щодо вдосконалення навчання представників профспілок з питань охорони праці, а також про відзначення 95-річчя від дня утворення технічної інспекції праці та ветеранів технічної інспекції профспілок.

Президія розглянула та схвалила проект Концепції інформаційної діяльності ФПУ. Було також прийняти постанови про Всеукраїнський огляд-конкурс первинних організацій профспілок та про підсумки VI Всеукраїнського конкурсу на кращого профспілкового лідера-жинку, а також Положення про Представника ФПУ у Верховної Раді України.

Президія обговорила низку інших актуальних питань профспілкового життя.

Було вирішено наступне засідання Ради Федерації профспілок України провести 23 травня у м. Києві у великому залі Будинку спілок.

 

Фоторепортаж.

     Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

 

2013 045 060

      

2013 045 063

 

2013 045 073

 

2013 045 089

 

IMG 0491