2013 058 025

 

Головне завдання профспілок – це активна та наполеглива діяльність на захист людини праці. При цьому багато уваги Федерація профспілок України приділяє вирішенню проблем молоді – працюючій та студентській. Про це заявив заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий під час зустрічі 21 березня з представниками регіональних друкованих засобів масової інформації.

 

Євген Драп’ятий підкреслив, що активну роль у цьому процесі відіграє Молодіжна рада ФПУ, яка проводить активну та наполегливу роботу щодо виявлення та вирішенню проблем, які турбують молодих людей. Серед таких проблем – недостатній рівень будівництва та забезпечення житлом, зокрема, доступним по ціновим категоріям, надання молоді пільгових кредитів на будівництво.

Було наголошено, що, виходячи з актуальності та важливості зазначеної теми, необхідності розвивати у цій сфері соціальний діалог, Федерація профспілок України та Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» уклали Угоду про співпрацю. Головна мета цього документу - удосконалення та поглиблення співпраці у такій важливій сфері як забезпечення молоді житлом.

Як повідомив заступник Голови ФПУ, Федерація і Фонд домовились про співпрацю у здійсненні заходів з вирішення житлового питання громадян України, зокрема молоді, а також розробки спільних пропозицій і рекомендацій щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, державних програм і планів дій, ратифікації міжнародних договорів, участі молоді, суб'єктів господарювання всіх форм власності, громадських організацій, органів місцевого самоврядування та держави у фінансуванні будівництва та придбання житла для молоді. Було підкреслено особливу важливість участі ФПУ, її членських організацій у створенні молодіжних житлових комплексів, запровадженні інноваційних механізмів пільгового кредитування будівництва або придбання власного житла, а також інших механізмів вирішення житлових питань членів профспілок.

Дуже важливе питання, яке турбує молодь, сказав Євген Драп’ятий, це питання зайнятості та працевлаштування молоді. Тому у Законі України «Про зайнятість населення», який вступив у силу з 1 січня 2013 року, є низка суттєвих та принципових пропозицій та уточнень, що підготували фахівці ФПУ.

Заступник Голови ФПУ також проінформував журналістів про діяльність Федерації та її членських організацій щодо розвитку спорту та фізичної культури, а також відпочинку дітей та підлітків. Зокрема він розповів, що Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 6 березня ухвалив Загальнодержавну соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2013—2017 роки, до розробки якої дуже активно долучалася саме Федерація профспілок України. Саме профспілками було внесено низку пропозицій, які були враховані.

А 13 березня у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання, які провів Комітет з питань сім′ї, молодіжної політики, спорту та туризму. У заході прийняли участь Міністр молоді і спорту України Равіль Сафіуллін, заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, народні депутати України, керівники центральних органів виконавчої влади.

У ході слухань були розглянуті питання вдосконалення законодавчого забезпечення страхування життя та здоров’я спортсменів всіх категорій, які беруть участь у спортивних заходах всіх рівнів та шляхи вдосконалення державної політики у сфері фізичної культури і спорту.

   Як наголосив Євген Драп’ятий, профспілки підтримали ідею законодавчого закріплення страхування життя та здоров’я спортсменів на час участі у спортивних заходах. Він підкреслив, що ще у лютому 2011 року ФПУ надіслала звернення до Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України минулого скликання з пропозиціями профспілок, які частково враховані. Тоді ж Євген Драп’ятий запропонував на законодавчому рівні закріпити джерело страхування учасників спортивних заходів, а саме – частину доходів від використання надр держави. Комітет Верховної Ради України вирішив утворити робочу групу для узагальнення пропозицій внесених у ході слухань та напрацювання їх на законодавчому рівні.

Євген Драп’ятий також відповів на чисельні запитання журналістів регіональних ЗМІ.

 

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

2013 058 021

 

2013 058 027

 

2013 058 004

 

2013 058 020

 

2013 058 023