2013 045 085

 

- Шановні колеги, і на сьогодні Федерація профспілок України залишається найбільш масовою громадською організацією. На жаль, на відміну від політичних партій, вона не має законодавчої ініціативи, тому і виникла така потреба: мати свого представника, який би вносив пропозиції щодо трудового і соціального захисту трудящих. Я дав таку згоду: бути представником у парламенті.

Тепер по суті питання. Перше питання, на чому наполягає Федерація профспілок та інші профспілки в Україні. Нам треба негайно в цьому році ближчим часом затвердити новий розмір споживчої корзини. Нагадаю, що ця споживча корзина, її вартість не переглядалась з 2000 року. І тому, безумовно, на ній зав'язаний прожитковий мінімум, який занижений на 15-20 відсотків. Звідси занижена мінімальна пенсія, мінімальна заробітна плата і інші соціальні виплати. Більше того, Федерація профспілок наполягає, і наш комітет підтримує, щоб врешті-решт привести у відповідність прожитковий мінімум на працездатну особу і перший розряд тарифної сітки у бюджетній сфері.

Друга пропозиція. Шановні колеги, профспілки пропонують внести зміни до Закону "Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом". Про що йде мова: визнається банкротом підприємство те чи інше, воно ліквідується - і залишаються борги перед людьми праці. Ми наполягаємо на тому, щоб коли підприємство ліквідується або перепрофілюється, щоб в першу чергу була виплачена заробітна плата.

Третя пропозиція, на якій наполягають профспілки, – негайне прийняття закону… Трудового кодексу.

Я тут хочу опонувати нашим колегам-комуністам. Не розумію, чому вони до цього часу так тримаються за Трудовий кодекс 70-х років, який уже не діє. Сьогодні нові форми власності, нові стосунки, появилося поняття "роботодавці". Ми з колегою Сухим внесли новий варіант Трудового кодексу, ближчими днями він буде обговорений в профспілках України, і ми хотіли б, щоб нас підтримали.

І четверта пропозиція, шановні колеги. Ви знаєте, останнім часом розвернулася шалена боротьба навколо майна профспілок. Це санаторії, це оздоровчі заклади, які сьогодні діють в інтересах трудящих. Я хочу сказати, що 100 судових позовів сьогодні, і за судом забирають приміщення, санаторії, таке інше. Тому я від імені профспілок вніс законопроект про зміни до Закону про профспілки, я готовий зустрітися з усіма фракціями, щоб переконати їх в тому: треба припинити свавілля. Тому що санаторії належать трудящим, а від імені трудящих санаторіями управляють профспілки.

Я дуже просив би всіх колег всіх політичних сил підтримати ті пропозиції, які пропонують профспілки України, які спрямовані на   соціальний захист трудящих. Дуже дякую за увагу.

За матеріалами офіційного веб-порталу ВРУ

http://www.rada.gov.ua/#