Об'єднання профспілок Львівщини (в минулому Львівська обласна рада професійних спілок) утворено в листопаді 1947 року.

 

Зародження першої професійної спілки в Західній Україні відноситься до 6 листопада 1817 року. Ця професійна організація робітників виникла у Львові в приватній друкарні Піллера – поліграфіста австро-німецького походження. Спілка отримала назву "Союз взаємодопомоги членів друкарської справи".

 

На сьогодні в області налічується понад 4 тисячі первинних профспілкових організацій, які об'єднують 375376 членів профспілки, із них більше 93 тисячі студентська та учнівська молодь.

 

В структурі Об'єднання профспілок Львівщини налічується 28 обласних організацій профспілок, 4087 первинних профспілкових організацій, 121 районна і 21 міська організації профспілок.

 

Найвищим органом Об'єднання є Конференція; у період між конференціями – Рада; повноважним виконавчим органом Об'єднання є Виконавчий комітет.

 

datsko

Голова Об'єднання профспілок Львівщини – Дацько Роман Михайлович, 1958 р.н., за освітою інженер-технолог, обраний на цю посаду 29 січня 2003 року. Досвід роботи в профспілках з 1984 року, працював на посадах – інструктора-ревізора, завідуючого відділом, голови обласного комітету профспілки працівників лісових галузей.

 

Заступник голови – Будзан Михайло Миколайович, 1951 року народження, за освітою інженер-будівельник; працює в профспілках з 1985 року.

 

Об'єднання профспілок Львівщини в своїй діяльності керується Положенням про Об'єднання, Програмою дій ОПЛ щодо реалізації рішень V з'їзду ФП України, рішеннями Конференції і Ради.

 

Об'єднання профспілок Львівщини є незалежним у своїй діяльності від органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, політичних партій і рухів. Свою роботу з органами виконавчої влади будує на принципах соціального партнерства і Регіональних угод з облдержадміністрацією та об'єднаннями роботодавців, які з 1992 року укладаються постійно, а також підписано Угоду на 2011-2013 роки з Виконкомом Львівської міської ради.

 

Важливими напрямками діяльності Об'єднання профспілок Львівщини є:

 

- Правовий захист членів профспілки, надання їм безкоштовних юридичних консультацій та захист їхніх інтересів в судах і в органах виконавчої влади.

 

Впродовж 2012 року було надано правовий захист в судах області 159 членам профспілок, винесено 145 рішення на користь працівників і надано допомогу шляхом консультацій 2943 членам профспілки та розглянуто 128 звернень. Для надання правової допомоги складено до суду 336 позовних заяв.

 

- Контроль за дотриманням законодавства у сфері охорони здоров'я працюючих, якістю медичного обслуговування, реалізацією профілактичних заходів щодо зниження загальної захворюваності з тимчасовою втратою працездатності, запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/ СНІДу у виробничому середовищі, експертизою тимчасової та стійкої втрати працездатності.

 

В 2012 році надано 317 консультацій, роз'яснень членам профспілок та первинним профспілковим організаціям з питань охорони здоров'я та соціального захисту працюючих.

 

В 2012 році правовою інспекцією праці ОПЛ здійснено громадський контроль за додержанням законодавства про працю на 132 підприємствах, в організаціях області, в тому числі спільно з ДІП проведено 43 перевірки. Було виявлено всього 3102 порушення законодавства, з питань оплати праці - 1365. Про усунення порушень було надіслано роботодавцям 80 подань, притягнуто до відповідальності 87 посадових осіб. Після втручання правових інспекторів праці ОПЛ ліквідовано заборгованість з виплати заробітної плати.

 

Об'єднання профспілок Львівщини спільно з господарськими структурами усіх форм власності докладає зусиль до збереження соціальної сфери трудових колективів та їх повноцінного функціонування.

 

На території Львівщини функціонують санаторно-курортні заклади УЗАТ "Укрпрофоздоровниця", СКК «Моршинкурорт», санаторії Немирів, Любінь Великий, Львів, туристично-екскурсійні підрозділи ЗАТ"Львівтурист" системи УЗАТ "Укрпрофтур"; мережа дитячих оздоровчих таборів галузевих профспілок; готельно-навчальний комплекс по підготовці й підвищенню кваліфікації профспілкових працівників; будівельні підрозділи ЗАТ"Карпаткурортбуд"; Новояворівська Дирекція фабрики верхнього спортивного трикотажу, управління капітального будівництва та розвитку профспілкового майна ФПУ та ряд інших господарсько-виробничих підрозділів профспілок.

 

Сьогодні в системі профспілок працюють 23 Народних Домів "Просвіта", Палаців, Будинків культури, центрів дозвілля та відпочинку на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, вищих, середньо-спеціальних учбових закладах І-IV рівнів акредитації.

                

В них: 98 творчих аматорських колективів, з яких 81 удостоєні почесних звань "народний", "зразковий", аматорський колектив профспілок України.

 

Спілчанам та членам їхніх сімей надають послуги 14 профспілкових бібліотек.

 

Прерогативою Об'єднання залишається питання організації дитячого відпочинку та оздоровлення дітей спілчан. Щороку розробляється Регіональна програма "Дитячий відпочинок", в ході реалізації якої влітку 2012 року організованими формами відпочинку було охоплено майже 10 тисяч дітей спілчан.

 

У регіоні збережена і успішно розвивається система дитячо-юнацького спорту. Понад 10 тисяч дітей спілчан займається в спортивних школах. За останні 5 років спортивними товариствами профспілок "Україна", "Колос", "Спартак" підготовлено:

 

- майстрів спорту міжнародного класу – 14;

- майстрів спорту України – 128;

- кандидатів в майстри спорту – 211. 

 

За 2008-2012 р.р. на чемпіонатах України серед спортсменів різних вікових груп вихованцями ДЮСШ, СДЮШОР товариства було завойовано: 516 золотих, 438 срібних, 361 бронзові медалі.

 

Щорічно біля 60 вихованців ДЮСШ товариства входять до складу збірних команд України з видів спорту.

 

 

 

Адреса Об'єднання профспілок Львівщини: 79005, м.Львів, пр. Т.Шевченка, 7

 

Контактні телефони: 235-56-04; факс:235-68-87

 

Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.