Для координації діяльності обласних галузевих профорганізацій 25 жовтня 1948 року на І міжспілковій обласній конференції була створена Запорізька обласна рада професійних спілок. На сьогодні Запорізька обласна рада профспілок як була, так і залишається найбільш масовою громадською організацією регіону. До облпрофради входить 30 членських організацій, в тому числі 27 обласних галузевих об'єднань та 3 первинні профспілкові організації. Усього облпрофрада об'єднує 3464 первинних профспілкових організацій та 447106 членів профспілок.

Найбільш чисельними залишаються організації профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості; освіти і науки; охорони здоров’я; агропромислового комплексу; житлово-комунального господарства; авіабудівників; енергетики та електротехнічної промисловості України.

Запорізька облпрофрада здійснює свою діяльність на основі добровільного вступу нових організацій і виходу з неї, самостійності кожної членської організації, їх рівноправності, партнерства, єдності, діалогу і співробітництва. У своїй діяльності облпрофрада ставить за мету здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних, правових і духовних інтересів членів профспілок, їх галузевих органів, що розташовані і діють на території області.

Вищим органом облпрофради - є обласна міжспілкова конференція, яка скликається не рідше одного разу на п’ять років, а виборними органами у період між конференціями - засідання ради та президія.

Очолює облпрофраду – Каплій Віталій Миколайович. 

В містах та районах області функціонують 20 координаційних рад голів профспілкових організацій. Голови координаційних рад голів профкомів міст і районів входять до складу колегій, міськрайкомісій з питань погашення заборгованості по зарплаті; беруть участь у зустрічах, нарадах з соціально-економічних питань та інших заходах, що проводяться органами виконавчої влади.

Організацію та проведення різних видів навчання, підвищення кваліфікації профспілкових кадрів і активу, підготовку та підвищення кваліфікації робітників та інших працівників підприємств, організацій та установ проводить підприємство „Профспілкові курси облпрофради”, яке засновано на власності облпрофради. Щороку за участю Профкурсів навчаються понад 5 тисяч профспілкових працівників і активістів.

Одним із завдань облпрофради є удосконалення форм роботи на основі співпраці і соціального партнерства з органами виконавчої влади та роботодавцями. Для реалізації цієї мети на трьохсторонній основі укладаються регіональна угода та територіальні угоди.

В організаціях та установах діє 3800 колективних договорів, якими охоплено біля 416 тисяч робітників, що складає 87,3% їх загальної чисельності. З метою підвищення рівня роботи профспілкових організацій і роботодавців щодо виявлення та поширення кращого досвіду у сфері колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин з 2005 року облпрофрада проводить конкурс «На кращий колективний договір».

Постійно проводяться зустрічі з головою Національної служби посередництва та примирення України, на якій обговорюються питання щодо координації роботи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, впровадження заходів упередження виникнення конфліктних ситуацій та колективних трудових спорів на підприємствах.

Спільно з соціальними партнерами проводяться розширені засідання президії облпрофради щодо виконання норм трудового законодавства, зобов'язань колективних договорів з оплати праці, погашенню заборгованості по заробітній платі на підприємствах та організаціях області тощо. Діє Угода про співпрацю головного управління Пенсійного фонду України у Запорізькій області та облпрофради, в рамках реалізації зобов'язань якої проводяться спільні семінари.

Сформована система взаємодії з галузевими профспілками, фондами соціального страхування, обласним управлінням охорони здоров'я, органами державного санітарного нагляду з питань запобігання професійної та загальної захворюваності, а також „Держпромгірнаглядом”. Прийнято участь у роботі по боротьбі з туберкульозом та СНІДом, визначенню статусу осіб, віднесених до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін.

В області у розпорядженні членів профспілок 884 спортивні споруди: 28 стадіонів, 107 спортивних зали, 6 плавальних басейнів, 321 футбольне поле та інших. На постійній основі займається фізичною культурою і спортом більш ніж 70 тисяч громадян. На підприємствах і в установах щороку проводяться спартакіади, обласні організації профспілок організовують галузеві спартакіади. Велику роботу в галузі спорту проводять спортивні товариства профспілок області "Україна", "Спартак" і "Колос", 75 спортсменів яких зараховано до складу збірних команд України. У 34 ДЮСШ різними видами спорту займається більше 9 тисяч дітей та підлітків. Тільки за 2010 рік підготовлено 203 спортсмени першого розряду, 87 кандидатів в майстри спорту, 34 майстрів спорту, 8 майстрів спорту міжнародного класу.

В 24 закладах культури проведено комплекс заходів по заохоченню трудящих і членів їх сімей заняттям художньою творчістю, а також змістовного дозвілля як в трудових колективах так і по місту їх проживання. Сьогодні 54 самодіяльні творчі колективи мають звання "Народний" і 18 – дитячий "Зразковий". Більш як 6 тисяч дорослих та дітей – учасники самодіяльних колективів. Щороку концерти, вистави, огляди-конкурси, фестивалі в закладах культури відвідують біля 1 млн. людей.

При організаційно-фінансовій участі профспілок організованим відпочинком і оздоровленням в області щороку охоплюється понад 60 тисяч дітей та підлітків, у тому числі біля вісімсот путівок профкоми видають безкоштовно дітям із соціально незахищених сімей. Надається допомога дитячим оздоровчим закладам з питань медичного забезпечення під час літньої оздоровчої кампанії. Усім бажаючим надається консультативна та практична допомога з питань своєчасного направлення на МСЕК, призначення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності, оздоровлення трудящих та членів їх родин.

Пріоритетним напрямком роботи облпрофради є виконання поставлених завдань VI З’їзду ФПУ. У червні поточного року відбулося засідання облпрофради, до порядку денного якого було включено питання: «Про завдання обласної ради профспілок та її членських організацій щодо виконання резолюцій VI З’їзду ФПУ». За результатами проведеного засідання було прийнято відповідну постанову, якою окреслено шляхи виконання Програмних резолюцій та рішень VI З’їзду ФПУ, матеріали З’їзду доведені до всіх членських організацій облпрофради, де також відбулось їх опрацювання та прийняті відповідні рішення.

Адреса: майд. Профспілок, 5, м. Запоріжжя, 69044, Україна

Контактні тел: 233-04-10, 233-03-17

Факс: 34-30-65

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.