IMG 0438 3333

 

У своєму коментарі щодо підсумків розгляду Урядом зазначених питань Григорій Осовий зауважив на тому, що пакет документів, представлений Першим віце-прем'єр-міністром Степаном Кубівим та першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі Максимом Нефьодовим, спрямований на залучення в Україну інвестицій і створення нових робочих місць.

«Профспілки це підтримують, - наголосив Г.Осовий, - але ми стоїмо на такій позиції, що дерегуляція і вимогливість до бізнесу це – різні речі. Інколи під дерегуляцією і послабленням відповідальності бізнесу проглядаються зловживання, які призводять до аварій на виробництві і навіть до катастроф, що уносять людські життя. Проте, пріоритетним правом працівників є право на безпеку праці, тому роботодавцем мають створюватися сприятливі умови для роботи людей. І у цьому напрямку неможна припускати жодних послаблень, - підкреслив Голова ФПУ.

До проекту постанови КМУ, де йшлося про залучення громадськості до обговорення питань дерегуляції підприємницької діяльності, представником профспілок було запропоновано внести норму про те, що такі обговорення можуть бути ініційовані як профспілками, так і організаціями роботодавців, які є найбільшими представницькими громадськими об’єднаннями у сфері праці і економіки. Така пропозиція була підтримана та внесена як доповнення до документу.

Виступаючі з питань пенсійної реформи, Г.Осовий висловив підтримку обранній лінії на те, що кожна людина, яка працює легально, сплачує податок і соціальний внесок, - має право, коли для неї наступить пенсійний вік, еквівалентно і пропорційно свого вкладу до пенсійного фонду отримати відповідну страхову виплату.

«Пенсійний фонд – це не благодійна організація, - сказав Голова ФПУ, - тому ми як представники працівників, виступаємо за те, щоб ті трудящі, які протягом тривалого часу перераховували до пенсійної системи відповідні кошти, мали б у підсумку і гідну пенсію».

 

Прес-центр ФПУ