tpe

 

Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий 8 серпня ц.р. взяв участь у роботі урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубіва.

 

При розгляді питання про внесення змін до деяких постанов КМУ, якими визначаються функції і повноваження Державної інспекції праці і уповноважених осіб органів місцевого самоврядування з нагляду за дотриманням законодавства про працю, представники СПО профспілок і роботодавців висловились на їх підтримку, тому що запропоновані зміни спрямовані на забезпечення виконання однієї з найважливішої функції держінспекції – легалізацію трудових відносин.

Зазначений проект постанови КМУ пройшов гостру дискусію на етапі його опрацювання і під час комітетського засідання Голова СПО об’єднань профспілок вкотре зазначив, що безперешкодний доступ інспекторів праці до робочих місць з метою перевірки дотримання роботодавцем гарантованих законом прав працівників, це - вимога міжнародних правових актів, зокрема, Конвенцій МОП, до яких приєдналась Україна. Саме за наполяганням профспілкової сторони минулого року це питання було заслухане на Комітеті по нормам МОП, де виступив делегат від українських профспілок - Голова ФПУ Г.Осовий, який наголосив на незгоді профспілок із законодавчо встановленим обмеженням для Держінспекції на перевірку робочих місць.

Він також наголосив, що наслідком не задекларованої праці є безправність людей, тому що роботодавці не сплачують за них податки, через що працівники не є учасниками соціального страхування і у випадку настання страхового випадку: хвороби, або травми на виробництві, вони будуть позбавлені матеріального забезпечення, тому боротьба з нелегальною зайнятістю має стати предметом спільної діяльності влади, громадськості і соціально-відповідального бізнесу, - підкреслив профспілковий лідер.

Враховуючи висловлені зауваження, Комітет вирішив рекомендувати Міністерству соціальної політики України продовжити роботу над зазначеним нормативно-правовим актом із залученням соціальних партнерів – профспілок і роботодавців.

 

Прес-центр ФПУ