231406 1

 

21 серпня 2019 року на своєму останньому перед складанням повноважень засіданні Уряду підбито підсумки роботи та названо пріоритети для нового складу КМУ.

 

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зокрема перелічив досягнення очолюваного ним Кабінету міністрів, чого вдалося домогтися у період після масштабної кризи 2014-15 рр., яка характеризувалась катастрофічним падінням економіки, відсутністю коштів на рахунку Держказначейства, величезною інфляцією, а також заморожуванням доходів громадян. Не зважаючи на це, - зазначив Прем’єр, - вдалося вивести країну на шлях до стабілізації. За його словами, економіка в останні роки продемонструвала зростання – до 3% ВВП на рік, почали збільшуватись зарплати, пенсії, системно здійснювались реформи у сфері освіти, де підвищено зарплати вчителям, у медичній сфері, де також збільшились зарплати лікарів та медсестер.

З огляду на сказане, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий подякував Прем’єр-міністра України, Урядові комітети за співпрацю і за те, що представники трудящих України та профспілки протягом часу каденції Уряду В.Гройсмана мали можливість вносити пропозиції по нормативно-правових актах, які стосувались забезпечення прав і гарантій працівників і ветеранів праці, а також всебічно обстоювати соціально-економічні права трудівників. Він акцентував на тому, що профспілки завжди були налаштовані на те, щоб інтереси держави і трудівників були збалансовані та віднайдені взаємоприйнятні рішення.

Прем’єр-міністр України В.Гройсман та Перший віце-прем’єр-міністр України-Міністр економічного розвитку і торгівлі, голова урядового Комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності С.Кубів високо оцінили роль соціальних партнерів – профспілок і роботодавців у підготовці необхідних рішень та надали позитивну оцінку соціальному діалогу, що проводився.

Лідер українських профспілок висловив сподівання, що і наступний склад Уряду також несхитно дотримуватиметься принципів, визнаних у Європі і усьому світі, - конструктивного ведення соціального діалогу, позицій трипартизму, відкритості і прозорості своєї діяльності з метою врахування суспільних інтересів при прийнятті рішень. На переконання профспілок, це дозволить більш динамічно і прогресивно розвивати державу, оскільки Україна потребує збільшення темпів економічного зростання, за умови чого відбудеться подальше зростання зарплат, пенсій та соціальних виплат.

Голова ФПУ позитивно оцінив рішення, які були прийняті на передостанньому засіданні Уряду 14 серпня, і на яких наполягали ФПУ та Профспілка працівників вугільної промисловості України стосовно ухвалення Постанов КМУ про виділення коштів з Державного бюджету, передбачених на реструктуризацію шахт в обсязі 250 млн. грн.. та спрямування їх на погашення заборгованості по зарплаті шахтарям державних вугледобувних підприємствах.

- Особливо важливим це є напередодні державного свята – Дня Незалежності України та професійного свята – Дня шахтаря, - зазначив Г.Осовий. - Проте, рішення є, але до сьогодні кошти на підприємства так і не надійшли, - повідомив профспілковий лідер.

Він звернувся до міністра енергетики та міністра фінансів, як осіб, безпосередньо відповідальних за виконання названих постанов, із закликом максимально пришвидшити їх реалізацію, що було підтримано Прем’єром, який доручив невідкладно перерахувати кошти шахтарям.

Також було зазначено, що розв’язання проблем у вугільній галузі потребує не разової фінансової ін’єкції, або якихось ситуативних поступок під тиском шахтарів, які перекривають шляхи, або страйкують. Уряду необхідно відпрацювати постійні економічні механізми господарської діяльності державних шахт та запровадити фінансовий механізм розрахунків за видобуте та поставлене ними вугілля. Тому серед пріоритетів у діяльності нового Уряду зокрема має бути комплексне вирішення проблеми сталого функціонування стратегічно важливої для України вугільної галузі.

 

Прес-центр ФПУ