7654

На засіданні  22 липня Уряд розглянув нормативно-правові акти, які стосуються сфери охорони здоров’я, і звичайно найбільш резонансною і очікуваною є постанова, яка визначає подальшу ситуацію з боротьбою з поширенням короноіврусної інфекції і тих обмежувальних заходів, які були запроваджені у попередній період.

Всі очікували, якою буде подальший алгоритм дій з боку влади щодо забезпечення заходів протидії корона вірусній інфекції.

У виступі Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що змінено підхід до визначення рівня захворюваності в регіонах, їх  поділено на зони, які відповідно до показників  захворювання і інфікування громадян, будуть маркуватися різними кольорами – червоним, зеленим, жовтим і помаранчевим.

 У контексті чого Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий при обговоренні питання і проекту поставив запитання міністру стосовно того, чи це означає, що профспілкові організації, трудові колективи можуть проводити оздоровлення і відкривати дитячі оздоровчі заклади для літнього оздоровлення, оскільки сезон вже завершується і батьки та діти,  організатори цього традиційного оздоровлення очікують на певні рішення.

Така ж проблема із санаторно-курортним  лікуванням застрахованих осіб, люди потребують реабілітаційного лікування і відновлення, після перенесених інфарктів та інсультів, отриманих травм на виробництві і  проведених операцій.

Сьогодні ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" має все необхідне для проведення  реабілітаційних заходів, але нажаль внаслідок раніше прийнятих Урядом постанов щодо обмежувальних заходів ця допомога, а реабілітація має фінансуватись з фонду загальнообов’язкового соціального страхування, - призупинена. Таким чином потерпають люди, а також заклади, де розгорнуто відповідні системи, які перебувають у простої і фактично накопичують збитки та  мають труднощі з фінансовим утриманням своїх співробітників.

На що міністр відповів, що відкриття «зеленої» зони не означає, що там не повинні дотримуватись відповідні санітарні норми, але там, де буде їх дотримано, вони можуть працювати. Тобто ми отримали однозначно позитивну відповідь на сьогодні. Але тим не менш Голова СПО передав міністру відповідного листа з аргументацією даної пропозиції і ми очікуємо швидкого виходу даної постанови, оскільки є доручення  в одноденний термін за підсумками обговорення її доопрацювати, враховуючи її надзвичайну актуальність.

Прес-центр ФПУ