Про звернення Федерації профспілок України

ok 2

 

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана (текст додається) та Голови Верховної Ради України Андрія Парубія щодо прийнятого парламентом 12 липня в першому читанні за основу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (реєстр. № 6489), ініційований Програмою USAID «Лідерство в економічному врядуванні».

 

У зверненнях зокрема, зазначається, що внесення запропонованих у проекті змін до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю)», не відповідає предмету регулювання проекту, який, згідно з його назвою, спрямований на  вдосконалення державного контролю лише щодо додержання законодавства про працю та зайнятість населення. А його автори, прикриваючись необхідністю переходу від каральної моделі перевірок до сприяння виправленню правопорушень та стимулювання детінізації оплати праці, скорочення кількості зловживань під час проведення перевірок з питань праці і занятості, насправді намагаються обмежити здійснення державного контролю в сфері праці, позбавити бізнес необхідності сплачувати штрафні санкції у випадках першого порушення, зокрема за неоформлення співробітників, що, навпаки, заохочує нелегальну зайнятість.

 

Голова ФПУ звернувся до Прем’єр-міністра як суб’єкта законодавчої ініціативи з проханням запропонувати профільному Комітету Верховної Ради України скористатися технічною допомогою МОП, направивши законопроект на експертизу. 

 

Федерація профспілок України надіслала до Верховної Ради України детальні зауваження та пропозиції та збирається ініціювати їх внесення через народних депутатів як суб’єктів законодавчої ініціативи. У зв’язку з цим Голова ФПУ звернувся до Голови Верховної Ради з проханням дати доручення профільному комітету Верховної Ради України розглянути питання щодо вилучення положень закону, які протирічать ратифікованим Україною конвенціям МОП з метою приведення законопроекту під час другого читання у відповідність до міжнародних зобов’язань України.

 

Прес-центр ФПУ

 

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31