OREHOV -

 

 

«Обов’язково з самого дитинства приділяйте належну увагу дитині. Замість цукерок давайте овочі та фрукти, замість сучасних гаджетів – розвиваючі книжки, замість віртуальних друзів з інтернету – реальних друзів з двору. Спілкуйтеся, і коли пройде багато часу, ви зрозумієте – вашою дитиною можна гордитися, адже її перемоги реальні, а нагороди об’єктивні»

Сергій Орєхов

 

 

 

Сергію Миколайовичу, напередодні Міжнародного дня захисту прав дітей, хотілось би почути від вас, чи займається очолюване вами відомство цим напрямком?

 

 

Тема забезпечення дітей якісними і безпечними іграшками, одягом та взуттям визначена сьогодні Президентом України Віктором Федоровичем  Януковичем як одна  з основних і надзвичайно важливих. Крім того, Глава держави поставив завдання Уряду скоординувати дії щодо забезпечення дітей якісними продуктами харчування.

 

Прем’єр - міністр України Микола Азаров у недавньому виступі на засіданні Уряду щодо оздоровчої компанії 2013 року, пріоритетом якої має бути безпека дітей і якість послуг, які вони отримують, наголосив: «Діти повинні отримати найкращий сервіс, а батьки повинні бути спокійні за умови відпочинку своїх дітей. Харчування повинно бути якісним, різноманітним і безпечним». Саме тому Глава Уряду доручив Держспоживінспекції України запровадити постійний моніторинг і перевірки якості продуктів харчування, які постачаються влітку у дитячі заклади.

 

Задля забезпечення належного виконання цього завдання Держспоживінспекція України зобов’язала всі територіальні органи з питань захисту прав споживачів вжити термінові заходи направлені на посилення контролю при перевірці закладів дитячого оздоровлення, а також продуктів харчування в них. Наші територіальні органи спільно з місцевою владою та правоохоронними органами проводять перевірки підготовки дитячих оздоровчих закладів до початку літнього сезону, а також протягом всього оздоровчого періоду 2013 року триматимуть це питання під пильним контролем. Прем’єр - міністр України Микола Азаров, тримаючи під постійним особистим контролем всі напрями діяльності системи захисту прав споживачів, зазначив: «У всьому що стосується здоров’я наших маленьких громадян, компромісів, недбалості не може бути».

 

 

Сергію Миколайовичу, напевне завдяки перевіркам, які проводяться спеціалістами системи, кількість порушників зменшується?

 

 

Нажаль, не зважаючи  на всі перевірки, що регулярно проводить Держспоживінспекція України та її територіальні органи і оприлюднення їх результатів, підприємці, які обходять норми закону, все ж таки є. І найстрашніше, що такі «умільці», для яких важливий лише прибуток, посягають на рідне, цінне та найважливіше у нашому житті – здоров’я дітей.  Саме тому це питання взято під особливий контроль, а територіальні органи з питань захисту прав споживачів постійно проводять перевірки якості і безпечності продукції дитячого харчування і товарів для дітей.

 

 

 

 

Чи можете Ви назвати перші результати перевірок за І квартал поточного року?

 

 

Так, територіальними органами Держспоживінспекції України протягом І кварталу 2013 року перевірено продуктів дитячого харчування – більше 11 тонн (забраковано та знято з реалізації 26 % від перевіреної кількості), у тому числі через: відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки – 16 %; відсутність інформації про товар – 3 %; невідповідність вимогам нормативних документів – 81 %.

 

 

 

 

           А щодо перевірок на дотримання норм безпечності дитячих іграшок?

 

 

Протягом І кварталу 2013 року обласними територіальними підрозділами ринкового нагляду проведено 222 перевірок суб’єктів господарювання, під час яких, предметом перевірки була продукція дитячого асортименту (іграшки, дитяче взуття, дитячий одяг). В ході проведення 150 перевірок, (в 65 % від загальної кількості) виявлені порушення вимог Закону України «Про держаний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

 

Під час перевірок, перевірено 385,24 тис. шт. продукції на суму 3415,407 тис. грн., виявлено продукції, що не відповідає вимогам 184,84 тис. шт. на суму 262,19 тис. грн.. Таким чином 48% відсотків перевіреної продукції не відповідає вимогам нормативних документів.

 

         Субєктам господарювання винесено 228 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з них:

 

-         приведення продукції у відповідність – 116;

 

-         тимчасова заборона надання продукції на ринку – 103;

 

-         заборона надання продукції на ринку – 6, вилучення продукції з обігу – 3.        

 

 

 

   — На що потрібно споживачам звертати увагу, щоб убезпечити ризики отруєння?

 

 

Літо – завжди пора не лише відпочинку дітей, але й оздоровлення, загартування. Літом достигає безліч фруктів, овочів і є можливість вдосталь поласувати. Але саме влітку харчові отруєння стають найчастішими.

 

Щоб запобігти виникненню харчових отруєнь дотримуйтесь таких правил:

 

 -          не купуйте м’ясо, якщо відсутнє клеймо про його ветеринарно-санітарний огляд;

 

 -          обов’язково звертайте увагу на термін реалізації швидкопсувної продукції (особливо молока);

 

-            старанно мийте овочі;

 

-            не пробуйте з лотків фрукти і ягоди, як припрошує продавець;

 

-            уникайте фас-фудів. Навіть якщо для їх приготування використовують продукти найвищого ґатунку, вони все одно не можуть зберігатися більше 2-3 годин при температурі вищій +5С;

 

-             уникайте придорожніх кафе та місць несанкціонованої торгівлі;

 

-             уникайте продуктів, які продають під відкритим небом (пиріжки , булочки, варена кукурудза й особливо морепродукти).

 

Особливо уважно, у літній період, необхідно підходити до вибору продуктів харчування для наших діточок, а саме: перед вживанні сирих овочів та фруктів, обдавайте їх окропом; продукти для дітей молодшого віку купуйте щодня, на один прийом; не давайте малюкам сиру воду з водопроводу і «випадкових» джерел, а використовуйте для пиття тільки кип’ячену або бутильовану воду.   І останнє, найпростіше, але не менш важливе: завжди перед вживанням їжі старанно мийте руки з милом і привчайте до цього дітей.

 

Оздоровлення дітей, освітні функції спрямовані на формування навичок здорового способу життя – важливі завдання не лише для батьків, ай для держави. Адже, саме підростаюче покоління – та сила, яка формуватиме майбутнє України, розбудовуватиме успішну, заможну, процвітаючу країну.

 

 

 

            Сергій Миколайович, і наостанок привітання від вас!

 

 

—  У Міжнародний День захисту дітей кожен повинен задуматися про безпеку дітей. Діти - це безмежна щирість і відвертість. Їх майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Вони повинні жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Давайте створимо для них такий світ разом!

 

Шановні батьки, рідні та близькі! Від нашої з вами уваги, любові, виховання залежить доля дітей. І якщо ми будемо ростити їх у добрі, змалечку оточимо їх любов'ю та милосердям, вони змінять наше життя на краще!

 

 

 

 

 

Надано Держспоживінспекцією України