ДАЙДЖЕСТ НОВИН ФПУ. Випуск № 11

                                 t 1 t 1 daizhdzhest-1                                                     

                                                                                          (6 - 13 листопада 2018 р.)

 

НА ЗВЕРНЕННЯ ФПУ ПРЕМ’ЄР ДАВ ДОРУЧЕННЯ ПРОВЕСТИ ЗУСТРІЧ З ПРОФСПІЛКАМИ

 

У відповідь на звернення Голови ФПУ Григорія Осового до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо необхідності проведення зустрічі з керівниками всеукраїнських галузевих профспілок та територіальних профоб'єднань Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав доручення Першому віце-прем'єр-міністру України - Міністру економічного розвитку і торгівлі України Степану Кубіву, Міністру соціальної політики України Андрію Реві, іншим високо посадовцям провести таку зустріч з метою обговорення пропозицій профспілок до проекту Державного бюджету України на 2019 рік та обговорення питань розвитку вітчизняного виробництва, зокрема промисловості, цінової і тарифної політики.

 

 

РОЗГЛЯНУТО СТАН ДОТРИМАННЯ В УКРАЇНІ ПРАВ ПРОФСПІЛОК ТА ОРГАНІЗАЦІЙ РОБОТОДАВЦІВ

 

Як захистити права профспілок та тих людей, яких вони мають захистити? Це актуальне питання обговорили 7 листопада в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення учасники слухань на тему «Про стан дотримання в Україні прав профспілок та організацій роботодавців відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці № 87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію».

У дискусії взяли участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Закарпатської облради профспілок Володимир Фленько, інші представники ФПУ та її членських організацій, народні депутати, представники міжнародних організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади, всеукраїнських репрезентативних об’єднань профспілок та організацій роботодавців, науковці.

Докладніше на сайті ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/component/content/article/242-profspilki-zaklikayut-uryad-i-deputativ-ne-dopustiti-finansovogo-defoltu-ukrajinskikh-rodin-pri-prijnyatti-derzhbyudzhetu-na-2019-rik/14896-pravam-profspilok-efektivne-zabezpechennya

 

 

ПРАВА НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ - ПЕРЕДУСІМ

 

Глобалізація та підвищення впливу бізнесу на соціально-економічні процеси вимагає від суспільства особливої уваги до проблем забезпечення прав людини, перш за все, прав найманих працівників. Важлива та відповідальна місія тут належить профспілкам, як найбільш послідовним захисникам інтересів людей праці. Про це заявив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий у своєму виступі на міжнародному науково-практичному семінарі «Зміцнення засад у сфері бізнесу і прав людини: драйвери для України», що відбувся 13 листопада в Києві. 

 

Докладніше на сайті ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/14928-aktualno-biznes-i-prava-lyudini-pozitsiya-profspilok

 

 

ОСНОВНЕ ДЛЯ ФПУ – ПОСИЛЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФСПІЛОК У ПРАВОЗАХИСНІЙ РОБОТІ ТА ЗМІЦНЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СКЛАДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

На цьому було зроблено акцент під час перемовин керівництва ФПУ з представниками місії датських профспілок, що відбулися 8 листопада ц.р. у ФПУ.

Робоча зустріч була проведена за ініціативою датської сторони та носила консультативний характер з метою визначення напрямів подальшої співпраці ФПУ, Конфедерації профспілок Данії, об’єднання робітників Данії і датської профспілки 3F у рамках реалізації проекту МОП, одним з компонентів якого є розбудова соціального діалогу в Україні.

З боку ФПУ у засіданні взяли участь Голова Григорій Осовий, його заступники Олександр Шубін та Євген Драп’ятий, керівники структурних підрозділів апарату ФПУ.

 

Докладніше на сайті ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/14902-spivrobitnitstvo-mae-spriyati-novomu-rivnyu-zakhistu-pratsivnikiv

 

 

МІНІСТЕРСТОВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЗВІТУЄ ПЕРЕД ПРОФСПІЛКАМИ

 

8 листопада 2018 року в рамках урядового доручення за підсумками Всеукраїнської профспілкової акції 17 жовтня відбулася зустріч Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова з делегацією Профспілки працівників культури України, під час якої сторони соціального діалогу обмінялися думками, обговорили питання соціально-економічного характеру у молодіжній сфері, сферах фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання та визначили спільні шляхи їх вирішення, як на національному, так і на регіональному рівнях.

 

Докладніше на сайті ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/14901-zmitsnyuyuchi-printsipi-sotsialnogo-dialogu

 

 

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК – НА КОНТРОЛІ ФПУ

 

Інформація Управління соціального діалогу та колективно-договірного регулювання ФПУ щодо реакції КМУ на вимоги Всеукраїнської акції профспілок акції 17 жовтня 2018 року.

 Надано відповідні доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. на вимоги:

- Профспілок працівників:

- вугільної промисловості №31738/4/1-18 від 31.10.18;

- лісового господарства №19548/0/2-18 від 19.10.18;

- агропромислового комплексу №41615/1/1-18 від 02.11.18;

- зв’язку №41226/1/1-18 від 19.10.18;

- хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України № 41540/1/1-18 від 06.11.18;

- будівництва і промисловості будівельних матеріалів № 20551/0/2-18 від 31.10.18, № 41558/1/1-18 від 01.11.18, № 41559/1/1-18 від 09.11.18;

- авіабудівників №41535/1/1-18 від 09.11.18;

- СПО профспілок в галузі автомобільного транспорту № 41550/1/1-18 від 09.11.18

 - Федерації профспілок Луганської області № 41560/1/1-18 від 02.11.18;

- Запорізької обласної ради профспілок № 41374/1/1-18 від 02.11.18;

- Київської міської ради профспілок № 41612/1/1-18 від 09.11.18.

 

КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПРОФСПІЛКАМИ У МІНФІНІ

 

  На виконання протокольного доручення Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка  після зустрічі з представниками профспілок, яка відбулась за результатами Всеукраїнської акції 17 жовтня, у ці дні проводяться консультації всеукраїнських галузевих профспілок у Міністерстві фінансів України. Під час цих консультацій представники профспілок інформують про позицію своїх профспілкових організацій та надають розрахунки стосовно збільшення бюджетного фінансування по відповідних галузях.

Як проінформував у коментарі Прес-центру ФПУ заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, 12 листопада в Мінфіні відбулися робочі зустрічі з обговорення профспілкових вимог до проекту Держбюджету-2019 в частині мінімальної зарплати та оплати праці державних службовців  та в частині забезпечення фінансування лісового господарства.

 

Докладніше на сайті ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/zagalni-novini/14918-vimogi-profspilok-na-kontroli-fpu-vidbulis-konsultatsiji-v-ministerstvi-finansiv-ukrajini

 

ОБГОВОРЕНО АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

 

7 листопада 2018 року у Києві відбулося розширене засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, на якому голови профкомів провідних закладів вищої освіти з усієї України, члени ради обговорили актуальні питання у сфері вищої освіти.

Участь роботі заходу взяли Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, заступники Голови Профспілки – Сергій Романюк, Ольга Чабанюк.

Для обговорення запропоновано проект Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік», проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження формули розподілу обсягу видатків загального фонду державного бюджету між закладами вищої освіти на підготовку кадрів на умовах державного замовлення та забезпечення діяльності їх баз практики».

 

Докладніше на сайті ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/novini-chlenskikh-organizatsij/14895-rozshirene-zasidannya-radi-vishchoji-shkoli-tsk-profspilki

 

 

ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ

 

За ініціативою ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки в спільному листі від 6.11.2018 № 02-5/630 та № 1/9-676 «Про підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та установ освіти, науково-педагогічним працівникам» звернулися до керівників місцевих органів освіти та закладів освіти з рекомендаціями забезпечити підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних та інших закладів і установ освіти та науково-педагогічним працівникам шляхом встановлення їм надбавок за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за складність, напруженість у роботі в розмірі 10 і вище відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) з 1 листопада 2018 року.

 

КОНСУЛЬТАТИВНА ЗУСТРІЧ РЕДАКТОРІВ ТА ЖУРНАЛІСТІВ ПРОФСПІЛКОВИХ ЗМІ З ПРЕДСТАВНИКОМ ПРОФСПІЛОК ДАНІЇ

 

У ФПУ відбулась консультативна зустріч редакторів та журналістів профспілкових ЗМІ з представником профспілок Данії LO/FTF Філіпом Нордентофтом, який перебував у Києві у рамках проекту Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

 Одним із завдань реалізації проекту МОП є визначення інституційної спроможності ФПУ та інших вітчизняних профоб’єднань задля подальшого поліпшення співпраці з членськими організаціями, вдосконалення роботи з громадськістю та збільшення кількості свого членства.

На основі узагальненої інформації буде напрацьовано рекомендації стосовно того, що може зробити МОП у найближчі чотири роки для підтримки ФПУ, зокрема в напрямку інформаційної діяльності.

 

 Докладніше на сайті ФПУ:

http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/informatsijna-robota/14913-novitni-informatsijni-tekhnologiji-na-ozbroennya-profspilok

 

 

  Прес-центр ФПУ

Архiв
<< < Квітень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30