Вадим Івченко: Землю потрібно давати тим, хто хоче на ній працювати

apm4669-690x450

 

Землі, які виділяє Держгеокадастр АТОшникам, часто формують «сірий» ринок. З такою заявою виступив народний депутат України, представник ФПУ від Політичної партії ВО «Батьківщина» у Верховній Раді України Вадим Івченко.

 

«Кожен учасник АТО має право на отримання земельної ділянки: або для особистого селянського господарства, або це індивідуальне будівництво чи під садівництво. Але наразі так трапляється, що наших воїнів-АТОшників використовують в різних земельних схемах», – зазначив політик.

Він навів для прикладу ситуацію, яка сталася в Обухівському районі Київської області, де понад 400 АТОшників нібито отримали 800 га землі.

«Через три роки журналісти перевірили дані ділянки згідно з кадастровими номерами та виявили лише 7 власників, серед яких не було жодного АТОшника. Тобто земля отримувалась лише на папері, а насправді перепродавалась за копійки перекупникам. Маємо поставити заслін подібним оборудкам», – закликав Вадим Івченко.

Народний депутат зазначив, що це далеко не єдина схема земельного «сірого» ринку. Для того, щоб зупинити це, депутатами «Батьківщини» підготовлено відповідний законопроект.

«Люди, котрі не хочуть працювати на землі, повинні отримати грошову компенсацію від держави. А ті, що хочуть працювати, повинні отримати землю, але з однією умовою — у них не буде можливості продавати її 5 років. Таким чином земля залишатиметься у тих, хто створюватиме фермерства, господарства і на них працюватиме», — пояснив Вадим Івченко.

За словами політика, за три роки подібними оборудками через землі ОСГ (особисті селянські господарства) вже віддали від 3-4 млн га, які перейшли у власність перекупників за копійки.

 

Вадим Івченко: «Батьківщина» зареєструвала законопроект, що підвищує стипендії дітям з шахтарських родин

 

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Батьківщини», яким ми пропонуємо підвищити стипендії студентам, які працювали шахтарями, а також студентам із шахтарських родин.

Для чого він був потрібен?

У статті 22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Але уряд, Верховна Рада України та Президент України ігнорують зазначену норму.

Так, приймаючи Закон України від 06.12.2016 №1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», за який не голосувала наша фракція, у порушення статті 22 Конституції України було вилучено із статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», що студенти із числа шахтарів, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки, а також студенти, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, отримують виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендію в розмірі прожиткового мінімуму.

Даним Законом України передбачено, що уряд буде визначати розміри стипендій для зазначених осіб.

Даним законопроектом передбачено, що стипендія зазначеним студентам повинна виплачуватися у розмірі фактичного, підкреслюю фактичного прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Що це дасть:

Перше. При прийнятті даного Закону України стипендія буде визначатися у розмірі прожиткового мінімуму, а не у розміру, що придумає уряд.

Друге. В останні роки законами про державний бюджет затверджуються прожиткові мінімуми у розмірах, що значено менше проти їх розмірів за методологією.

Так, для студентів 18 і старше років прожитковий мінімум у середньому на 2018 рік затверджено у розмірі 1531 грн., що складатиме лише 48,5% до фактичного розміру за методологією.

Нашим законопроектом передбачено, що зазначеним студентам буде виплачуватися стипендія у розмірі фактичного прожиткового мінімуму, що складатиме у середньому за 2018 рік 4210 грн.

 

О.Мамаєва,

Прес-служба

народного депутата України Вадима Івченка

 

Архiв
<< < Квітень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30