bc1d4fc2b9971b5c95e465b9d9c07f5e

 

Вчора одна з інформаційних агенцій поширила повідомлення «В Україні хочуть скоротити строк виплати допомоги безробітним до 4 місяців», що містить спотворену інформацію. Деякі ЗМІ некритично поставилися до нього та передрукували новину.

Поняття тривалості зареєстрованого безробіття, про яке йшлося у повідомленні, – це статистичний показник, що відображає період, протягом якого безробітні у середньому перебувають на обліку. Цей показник жодним чином не впливає на законодавчо закріплені й гарантовані терміни виплати допомоги по безробіттю.

Державна служба зайнятості ставить перед собою завдання пришвидшити працевлаштування безробітних і зменшити середню тривалість безробіття, яка відповідала б практиці європейських країн, де вона зазвичай становить 120  днів. За цей час людина не втрачає трудових навичок та готова відразу приступити до роботи.

Голова Державної служби зайнятості Марина Лазебна під час прес-конференції 25 вересня наголосила на тому, що в результаті прискорення працевлаштування громадян загальна тривалість зареєстрованого безробіття вже скоротилася на 16 днів (зі 167 днів (станом на 1 вересня 2012 року) до 151  дня (станом на 1 вересня 2013 року)).

«Ми ставимо завдання перед центрами зайнятості максимально швидко знаходити людям роботу, – зазначила Марина Лазебна. – Ми бачимо своє головне завдання в якісному працевлаштуванні людей в якомога коротші терміни».

 

За повідомленням Прес-служби Мінсоцполітики