ПЛЕНУМ ЦК. Бути в авангарді боротьби за законні права працівників галузі

 

ОС

 

Актуальні питання соціально-економічного захисту членів Профспілки працівників освіти і науки України, підвищення ролі та ефективності дій її активу в умовах реформування галузі обговорили 19 квітня у Києві учасники V Пленуму Центрального комітету Профспілки. У заході взяли участь та виступили Голова СПО обєднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Головною темою засідання стало питання «Про стан виконання зобов'язань Сторонами соціального діалогу за Галузевою угодою між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки» та внесення змін до неї.

З інформацією та доповіддю виступили Голова Профспілки Георгій Труханов і заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

 

ОС1

 

ОС3

 

А почалось зібрання з приємної події. За великий та ефективний вклад у розвиток соціального діалогу між Міністерством та Профспілкою Павла Хобзея було нагороджено Почесними знаком ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «За соціальне партнерство». Під бурхливі аплодисменти нагороду вручив Голова профспілки Георгій Труханов.

 

ОС6

 

У доповіді «Про стан виконання зобов'язань Сторонами соціального діалогу за Галузевою угодою між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки», виступах учасників засідання зазначалось, що Профспілкою в плані розвитку та поглиблення соціального діалогу зроблено чимало. Але недоліки та проблеми у цьому актуальному питані ще залишаються, необхідно підвищувати якість, ефективність та дієвість виконання завдань, що стоять перед Профспілкою, соціальними партнерами щодо активного та надійного захисту законних прав та інтересів працівників освіти, студентської молоді.

У своєму виступі на Пленумі ЦК Голова ФПУ  Григорій Осовий наголосив, що питання розвитку соціального діалогу як на галузевому, так і на загальнонаціональному рівні є дуже важливим, але і дуже складним. Конкретна реалізація цього переговорного процесу вимагає професіоналізму та наполегливості. При цьому кожного разу при розгляді своїх пропозицій та вимог  профспілкова сторона натикається на одну і ту же проблему – проблему браку коштів. Про що постійно говорять у Мінфіні. З іншого боку – у профспілок, на жаль, спостерігається брак сили, наполегливості, активності в переговорному процесі, в діях на захист інтересів працюючої людини.   

 

ОС4

 

Григорій Осовий також високо оцінив діяльність Профспілки щодо забезпечення для працівників галузі гідних умов праці та її оплати. При цьому зазначив: у цих питаннях ще багато проблем, які вимагають більш активного та ефективного рішення. У тому числі і при обговоренні питань Бюджетної резолюції та Держбюджету. Тут Профспілка разом з Міністерством має вести наполегливу та аргументовану дискусію з метою недопущення погіршення становища працівників галузі, викладачів та студентів.

Ще одне болюче питання – це питання заборгованості по виплаті заробітної плати. Вона вже досягла 2,5 млрд. грн.. Федерація профспілок виробила свою стратегію боротьби з цим ганебним явищем та надала свої пропозиції в Уряд та парламент.

 

ОС5

 

Багато уваги Голова ФПУ приділив актуальної проблемі  незаконного зазіхань на профспілкову власність. Ця ситуація розглядалася та обговорювалась на засіданнях Президії та Ради ФПУ. Про свавілля прокуратури, судів та місцевої влади було проінформовано Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Була створена робоча група, яка вже працює по «гарячих точках», таких, як Полтава і Ужгород, де є спроби забрати профспілкові будівлі.

 

ОС7

 

Голова ФПУ зазначив, що ФПУ підготувала свій профспілковий законопроект з цього питання. Але, перш за все, профспілки вимагають відміни розпорядження Кабміну, яке стосується передачі профспілкової будівлі в Полтаві Генеральної прокуратурі, в Ужгороді – державної судової адміністрації. 

Після обговорення доповіді, Пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України постановив визнати за необхідне внести зміни до Галузевої угоди на 2016 -2020 роки, які витікають із норм законодавства та потребують додаткового врегулювання, виклавши її в новій редакції, схвалити проект змін до Галузевої угоди, що підготовлений та узгоджений Спільною комісією Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України для ведення переговорів і здійснення контролю за виконанням Галузевої угоди 11 квітня 2018 року, доручити Голові ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Георгію Труханову підписати зміни до Галузевої угоди на 2016-2020 роки від профспілкової Сторони.та забезпечити спільно з Міністерством освіти і науки України подання змін на їх повідомну  реєстрацію  в  Міністерство соціальної політики України.

 

ОС9

 

ОС8

 

ОС2

 

Прес-центр ФПУ

 

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 27 28 29 30 31