2013 122 008 

 

Важливі питання активного та ефективного захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників обговорили 10 червня учасники засідання СПО об’єднань профспілок. Вів засідання заступник Голови СПО, заступник Голови Федерації профспілок України С.М.Кондрюк. У засіданні взяв участь і виступив заступник Голови ФПУ С.Я.Українець.

Заслухавши і обговоривши Інформацію про підсумки консультацій з урегулювання розбіжностей щодо проекту Генеральної угоди на новий строк та прийняття рішення про доцільність подальших колективних переговорів, СПО профспілок прийняв рішення погодити Таблицю узгоджених пропозицій для включення до проекту Генеральної угоди на 2013-2015 роки та пропозицій, що втратили актуальність, а також схвалити включення до протоколу розбіжностей положення таблиці розбіжностей, щодо яких сторони не дійшли згоди. Вирішено доручити Голові СПО об’єднань профспілок Ю.М.Кулику звернутися до керівництва сторін колективних переговорів щодо їх відновлення у рамках Спільної робочої комісії з метою внесення змін до положень проекту Генугоди, які під час проведення консультацій погодженні як компромісні, формування та підписання не пізніше 1 липня 2013 року протоколу розбіжностей з положень, щодо яких сторони не дійшли згоди.

Не менш актуальною, підкреслювали учасники засідання, є проблема, яка пов’язана із ситуацією у житлово-комунальному господарстві. Заслухавши Інформацію про проект Закону України «Про внесення зміни до статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (стосовно нарахування пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги) та дій профспілок, спрямованих на недопущення погіршення рівня життя населення при визначенні Урядом позиції із соціально важливого питання, СПО об’єднань профспілок вирішив визнати передчасним прийняття рішення про нарахування і стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Окремо було зазначено, що повернутися до питання нарахування пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги можливо за умови виконання Урядом наступних упереджувальних заходів:

- запровадження компенсації за затримку виплати заробітної плати;

- спрощення механізму нарахування субсидій;

- забезпечення приладового обліку енергоресурсів та води;

- прозорості та економічної обґрунтованості тарифів;

- підвищення   ефективності   роботи   житлово-комунальної   галузі;

- розробки механізму звільнення населення від сплати пені за житлово-комунальні послуги з поважних причин (відпустка, відрядження, тривале перебування на лікуванні тощо).

  Під час засідання було ухвалено рішення погодити проект наказу Мінінфраструктури України «Про затвердження Змін до Тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні» за наступних умов:

1. Не проводити скорочення штатної чисельності працівників Укрзалізниці з ініціативи адміністрації.

2. За рахунок коштів, отриманих від запропонованого зростання тарифів, додатково підвищити рівень заробітної плати працівників понад 15,8%, закладених у фінансовому плані Укрзалізниці на 2013 рік.

3. Зупинити масову практику запровадження у галузі неповного робочого часу за рішенням адміністрації.

Учасники заходу затвердили Регламент розгляду проектів нормативно-правових актів, що надходять до СПО об’єднань профспілок від центральних органів виконавчої влади та державних колегіальних органів, які приймають відповідно до їх повноважень рішення про зміну і регулювання діючих тарифів (цін) для населення (електроенергія, газ, послуги транспорту та зв’язку).

Було також схвалено проект тез виступу делегата України від сторони профспілок Голови СПО об’єднань профспілок, Голови Федерації профспілок України Ю.М.Кулика на 102-ій сесії Міжнародної конференції праці, який відбудеться 13 червня ц.р.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

2013 122 003

 

2013 122 004

 

 

2013 122 005

 

2013 122 007

.