2013 131 002

 

Голова ФПУ Ю.М.Кулик провів робочу зустріч з Міністром соціальної політики України Н.Ю.Королевською.

Під час зустрічі було порушено питання посилення взаємодії сторін соціального діалогу при вирішенні проблем, які турбують трудящих та сторони соціального діалогу. Зокрема, обговорено перспективи укладання генеральної угоди. Обидві сторони констатували, що була проведена значна підготовча робота, більше півроку працювала спільна тристороння робоча комісія. У рамках переговорного процесу опрацьовано зміст проекту Генугоди, але залишилася низка невирішених питань, що стосуються вимог профспілок. Насамперед щодо подальшого підвищення зарплати працівників, як бюджетної так і виробничої сфери, оскільки її рівень не відповідає реаліям сьогодення та не достатній для забезпечення гідного життя працівників і членів їх сімей.

СПО профспілок, НТСЕР, ФПУ вважають, що ми повинні у чітко визначені терміни покінчити з таким явищем як дискримінація у рівні оплати праці працівників бюджетної сфери, тому що ставка їх заробітної плати сьогодні на 25% є нижчою, ніж рівень мінімальної зарплати і профспілки наполягають, щоб у новій Генугоді було зазначено, що цей розрив буде подолано у конкретні терміни у період дії нової Генеральної угоди до 2015 року.

Нажаль, профспілкам також не вдалося знайти порозуміння зі стороною роботодавців стосовно оплати праці працівників виробничої сфери, щодо мінімальних гарантій ставок заробітної плати, які мають визначатися Генеральною угодою. Голова ФПУ Юрій Кулик, знаючи позицію роботодавців з цього питання, закликав до підвищення ставки зарплати не менш ніж на 10%, але на жаль, це не знайшло підтримки з боку роботодавців. Тому триває пошук компромісів й поки профспілки не погоджуються на підписання Генеральної угоди без врахування основної їхньої вимоги щодо підвищення зарплати.

Юрій Кулик привернув увагу міністра до питання збільшення кількості звернень, зокрема й до ФПУ, стосовно затримки Державним казначейством перерахування коштів на соціальні потреби, зокрема, щодо своєчасного фінансування виплат, які здійснюють Фонди соціального страхування: лікарняні, нещасні випадки на виробництві, при народженні дитини, на поховання, виплати допомоги з безробіття, дитячого оздоровлення тощо. Голова ФПУ звернув увагу міністра на неприпустимість таких фактів та закликав вижити відповідних заходів.

Окремо Юрій Кулик зупинився на такому чутливому питанні як факти затримки виплати зарплати.

- Це також дуже тривожний сигнал, і для вирішення цього питання необхідно докласти максимальних зусиль всіх сторін соціального діалогу для його термінового вирішення, – зазначив він.

Профспілковий лідер закликав міністра більш предметно зайнятись питанням подальшого вдосконалення системи пенсійного забезпечення. Ситуація є критичною через те, що кількість платників єдиного соціального внеску у поточному році вже перевищила кількість пенсіонерів, що створює дефіцит пенсійних коштів і зводить до нуля можливості для подальшого підвищення пенсій. Він висловив думку, що НТСЕР повинна виробити власну чітку позицію і план дій стосовно впливу на ці процеси, враховуючи, що внески платять працівники і роботодавці, тобто саме вони формують цей матеріальний ресурс, тому рішення має прийматися за участю сторін соціального діалогу, а не окремими політиками.

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

2013 131 007