ВІННИЧЧИНА. Зустріч профактиву з керівниками облдержадміністрації

P1650673

 

5 жовтня 2018 року Федерація профспілок Вінницької області в рамках заходів до Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю провела зустріч профспілкового активу Вінниччини з керівниками облдержадміністрації.

 

В роботі засідання взяли участь :

Коровій Валерій Вікторович – голова Вінницької облдержадміністрації;

Мережко Володимир Миколайович – директор Департаменту міжнародного співробітництва ОДА;

Копачевський Микола Анатолійович – директор Департаменту фінансів ОДА;

Буняк Володимир Володимирович – в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА;

Члени Президії ФПО;

Голови районних координаційних рад, голови профспілкових комітетів м. Вінниці та районів, профспілкові активісти, працівники апаратів членських організацій та ФПО, засоби масової інформації

 

Відкрив та вів засідання Голова Федерації профспілок області – Колесник Микола Павлович.

Він повідомив присутніх про відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю. Закцентував увагу, що гідна праця є наріжним каменем у відродженні економіки, зростанні добробуту людини праці, подоланні бідності, а соціально-відповідальна політика держави має стати запорукою суспільного спокою та злагоди у країні.

Підписавши Програму Гідної праці МОП для України на період 2016-2019 років, Уряд, об’єднання роботодавців і профспілки підтвердили свою готовність до забезпечення гідної праці з метою досягнення кращого життя українців.

Адже на сьогодні немає більш потужного інвестора в українську економіку, ніж власні громадяни.

Тільки через стабільне зростання прибутків українців можливо відродити національну економіку.

Водночас Урядові структури і власники бізнесу мають, нарешті, усвідомити свою відповідальність та просту, але важливу істину: капітал не можна заробляти ціною життя, здоров’я та злиденності працівників!

Однак, незважаючи на вимоги та пропозиції профспілок, проблеми соціально-економічної сфери, зокрема ринку праці, одним з основних елементів якого є гідна оплата праці, залишаються без належної уваги влади і роботодавців.

 

P1650655

 

Навпаки, проводячи політику кабальних позик від МВФ, прогинаючись під їх умови і вимоги, у порушення домовленостей з профспілками за Генеральною угодою, Уряд планує погашення кредитних зобов’язань держави проводити за рахунок зниження соціальних стандартів і гарантій, рівня соціальної захищеності населення.

Так, якщо у Держбюджеті на 2017 рік з січня мінімальну заробітну плату було встановлено на рівні справедливо обрахованого прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 3 200 грн, то у 2018 році її розмір визначено на рівні 3723 грн, що вже сьогодні менше від фактичного прожиткового мінімуму на 11,4% та є кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці.

При цьому розмір прожиткового мінімуму, затверджений на 2018 рік для розрахунків зарплат і пенсій, більш ніж у 2 рази нижче за фактичний його розмір.

Не вирішується і проблема заборгованості з виплати заробітної плати, яка постійно зростає і станом на 1 серпня ц.р. вже сягнула понад 2,7 млрд грн, з яких більше 1,5 млрд грн - борги економічно активних підприємств.

Через низький рівень зарплати та соціального забезпечення в Україні чисельність легально працюючих скоротилася до 10,3 млн осіб, на утриманні яких 11,3 млн пенсіонерів.

Більше 5 млн громадян виїхали на заробітки у зарубіжні країни. В той же час українська економіка вже зараз потерпає через брак кваліфікованих кадрів.

Біля 4 млн зайнято в «тіні».

Постійне необґрунтоване підвищення цін та тарифів на енергоносії, житлово-комунальні послуги, проїзд, послуги зв’язку, знижує купівельну спроможність громадян, обумовлює зростання заборгованості зі сплати за спожиті житлово-комунальні послуги та загострює соціально-економічне становище в країні, залишаючи за межею бідності більше половини населення країни.

Негативно впливає на трудовий потенціал та стан здоров’я застрахованих осіб і членів їх сімей скасування санаторно-курортного лікування за рахунок, часткового фінансування з коштів соціального страхування.

Загострюється наступ на права профспілок.

Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації, незаконного звільнення профспілкових лідерів та активістів, неперерахування профспілкових внесків та коштів на культурно-масову та оздоровчу роботу.

Нехтуючи статтею 41 Конституції України щодо непорушності права приватної власності, протягом багатьох років держава грубо порушує майнові права профспілок.

Поширеними залишаються й інші порушення прав профспілок.

Такі дії міжнародним законодавством кваліфікуються як порушення прав профспілок та утиск їх діяльності як правозахисних організацій у сфері праці. А профспілковою громадськістю розцінюються як реакція на їх суспільну активність щодо захисту трудових і соціально-економічних прав працівників, а також як спробу ослабити профспілковий рух в країні та його правозахисну роботу в сучасних складних для людей умовах.

Професійні спілки України виступають за цивілізоване, правове вирішення усіх порушених питаннь на основі послідовного і конструктивного соціального діалогу з владою.

Так, Федерацією профспілок України було завчасно спрямовано до Кабінету Міністрів України економічно обґрунтовані пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2019 рік, однак вони залишилися без розгляду.

З метою правового врегулювання конфліктної ситуації навколо профспілкового майна, розроблено та запропоновано Уряду України внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до статті 34 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

На жаль, ми не бачимо з боку Уряду, як соціального партнера і суб’єкта законодавчої ініціативи, бажання оперативно внести законопроект на розгляд Верховної Ради України.

Незважаючи на неодноразові звернення до Прем’єр-міністра України, Мінекономрозвитку та профільного Урядового комітету, спостерігається процес штучного затягування прийняття рішень.

Подальше ігнорування законних соціально-економічних вимог профспілок, продовження практики державного рейдерства на законно набуте професіними спілками майно, кримінальне переслідування профспілкових лідерів є неприпустимими.

А тому 20 вересня 2018 року Президія ФПУ розглянула надзвичайну ситуацію, що склалася внаслідок порушення Кабінетом Міністрів України законодавчо визначених засад соціального діалогу, і прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок 17 жовтня 2018 року.

Колесник М.П. поінформував представників влади

- про Акцію протесту профспілок України у м. Києві, яка відбудеться 17 жовтня поточного року;

- про протестні вимоги профспілок України до Верховної ради, кабінету Міністрів, роботодавців;

 Про стан справ в області в сферах економіки, медицини, освіти і науки, агропромисловому комплексі, інвестиційній сфері, культурі поінформував голова облдержадміністрації – Коровій Валерій Вікторович.

Він зауважив що:

На інвестиційну складову впливає дуже багато макро-економічних та суспільно-політичних чинників.

Протягом останніх трьох років виросли капітальні інвестиції на 47%, експорт зріс на 64%, зокрема, експорт до країн ЄС - на 88%.

Вінниччина є лідером в Україні за обсягами виробництва валової сільськогосподарської продукції, індекс промислового виробництва за останні декілька років зріс на 18,5%, а індекс будівельної продукції збільшився на 70%.

Вінниччина займає друге місце в Україні за рівнем реальних зарплат та третє місце за індексом споживчих цін.

Вінниччина залишається лідером за кількістю наданих адміністративних послуг, адже за останні кілька років ця цифра зросла втричі.

Наприкінці засідання відбулась жвава дискусія, голова облдержадміністрації дав відповіді на запитання профспілкових лідерів та активістів.

 

P1650645

 

Федерація профспілок Вінницької області

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30