ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ТРУДОВИХ ДОХОДІВ ТА БЕЗПЕКА ПРАЦІ

50822386 2505857049442728 6498293846789586944 n

 

Ці дві тези стали основними у спільній роботі профспілок Черкащини та територіального Управління Держпраці.

Як член колегії Управління Держпраці у Черкаській області голова Федерації профспілок Черкаської області Шевченко Петро Васильович долучився до обговорення підсумків роботи Управління в 2018 році.

Незважаючи на продовження структурної реорганізації служби, певні встановлені чинним законодавством обмеження в частині інспекторської роботи, працівниками Управління проведена значна робота щодо реалізації державної політики у сфері промислової безпеки, охорони праці, нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість, розслідування нещасних випадків на виробництві. Це позитивно відобразилось на стані легалізації трудових відносин, строків виплати заробітної плати працівникам з дотриманням розмірів соціальних стандартів, показниках виробничого травматизму та професійних захворювань. А головне підвищився рівень соціального захисту працівників, поліпшились умови праці та забезпеченість індивідуальними засобами захисту, своєчасно виплачені матеріальні компенсації постраждалим на виробництві.

В обговоренні виступаючі привернули увагу до необхідності підвищення відповідальності перед працівником не тільки роботодавця, але й органів виконавчої влади, на території яких функціонує суб’єкт господарювання, ролі комісій безпеки життєдіяльності при органах влади, удосконалення системи періодичних медичних оглядів.

Особливого значення ці питання набувають під час формування нових обєднаних територіальних громад. Важливо на старті їх діяльності забезпечити нагляд за легалізацією праці, умовами виробничого середовища.

Адже аналіз виробничого травматизму в установах соціально-культурної сфери свідчить про організаційні причини травматизму та збільшення смертельних випадків природного характеру.

Як голова Федерації профспілок області пообіцяв державним службовцям підняти питання врегулювання оплати їх праці, фінансування відряджень тощо. Відповідні звернення будуть направлені до Уряду та Парламенту України.

У своєму виступі Шевченко П. В. поінформував учасників колегії про роботу профспілок області щодо попередження порушень прав працівників у сфері парці, виробничого травматизму, участі технічного інспектора парці Федерації профспілок області у 85 спеціальних розслідуваннях, судових засіданнях.

Також акцентував увагу учасників колегії на необхідності впровадження ризикоорієнтованого підходу у сфері безпеки та гігієни праці, ліквідацію причин травматизму на робочих місцях. Від профспілок області подякував за співпрацю, проведення інформаційно-розяснювальних заходів для працівників.

 

Федерація профспілок Черкаської області

 

Архiв
<< < Серпень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31