P1660911

 

24 квітня 2019 р. відбулось розширене засідання Ради Федерації профспілок Вінницької області з порядком денним:

- ”Про роботу членських організацій ФПО щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та гарантій спілчан”;

- ”Про виконання бюджету ФПО за 2018 рік”;

- Про відзначення профспілкового активу з нагоди 1 травня - Дня праці”.

 

Відкрив та вів засідання Ради Голова Федерації профспілок області Микола Колесник.

В засіданні взяли участь: члени Ради Федерації, керівники членських організацій ФПО, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, виконавчий директор Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців Леонід Антонюк, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Марина Єрошенко, заступник директора Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації - начальник управління соціальної підтримки та державних гарантій Наталія Квят, начальник відділення НСПП у Вінницькій області Богдан Мусієнко, голови районних координаційних рад голів профкомітетів, заступники керівників членських організацій ФПО, голови профспілкових комітетів, члени Молодіжної ради ФПО, працівники Апарату ФПО, представники ЗМІ.

 

З доповіддю ”Про роботу членських організацій ФПО щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та гарантій спілчан” виступив заступник Голови ФПО Володимир Слободянюк.

В обговоренні виступили:

 Дмитро Бабенко - голова обласної організації профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів.

 Ігор Чернов – голова профкому Вищого професійного училища № 11 м. Вінниці;

 Леонід Антонюк - виконавчий директор Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців;

 Олександр Гудзовський – голова первинної профспілкової організації ВП ”Вінницяелектротехнологія”;

Таїсія Гуцалюк - голова Немирівської районної координаційної ради голів профспілкових комітетів, голова райкому профспілки працівників освіти і науки;

Сергій Кудлаєнко - народний депутат України.

 

Голова Федерації профспілок області - Микола Колесник під підсумки обговорення і наголосив, що в умовах проведення в країні реформ головним завданням профспілок є захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан, налагодження дієвого громадського контролю за додержанням законодавства про працю роботодавцями та органами влади усіх рівнів.

В надскладних умовах сьогодення необхідно повною мірою використовувати можливості колективних договорів та угод для захисту законних прав та інтересів членів профспілок, перш за все у сфері оплати праці, зайнятості та охорони праці.

Також Голова ФПО зазначив, що членськими організаціями системно надається правова допомога профактиву та організаціям профспілок з питань застосування законодавства для підвищення ефективності захисту прав та інтересів працюючих. Більше уваги приділяється судовому захисту прав та інтересів спілчан. М. Колесник наголосив, що для виконання надзвичайно складних завдань сьогодення профспілкам необхідно терміново переформатувати відносини з владою та роботодавцями.

У своєму виступі народний депутат України Сергій Кудлаєнко закцентував увагу присутніх на необхідності кардинальних змін у роботі профспілкових організацій усіх рівнів. Зазначив, що профспілки є потужною громадською організацією, яка багато чого може і має зробити для виконання свого головного завдання - ефективного захисту трудових та соціально-економічних прав працівників. Народний депутат запропонував профспілкам співпрацю у сфері правого захисту громадян. Також зупинився на важливості висвітлення діяльності профспілок у засобах масової інформації.

У заключному слові Голова ФПО Микола Колесник підтримав ініціативу народного депутата України та запропонував розробити і укласти Угоду про співпрацю.

Микола Колесник та Сергій Кудлаєнко привітали профспілковий актив області з Днем праці - 1 Травня та Великодніми святами.

Рада ухвалила відповідну постанову з обговорюваного питання.

З нагоди 1 Травня - Дня Праці відбулося нагородження профспілкового активу області.

 

P1660904

 

P1660931

 

P1660968

 

P1660895

 

P1660887

 

Федерація профспілок Вінницької області