20131029-basket-3 

 

 

29 жовтня 2013 року у рамках річної міжнародної кампанії «Об’єднаймося заради якісної освіти», яку розпочав Інтернаціонал Освіти, Профспілка працівників освіти і науки України провела спільний українсько-французький семінар. Темами спілкування делегація були питання освіти України та Франції, діяльність профспілок у країнах, захист прав педагогів, інформаційна складова роботи організацій.

 

Участь у роботі семінару взяли Голова Профспілки Георгій Труханов, заступники Голови Сергій Романюк та Любов Гарбаренко, голови обласних організацій Профспілки, фахівці апарату ЦК Профспілки.

 

Французьку сторону представляли колеги з Національної Профспілки вчителів середніх шкіл Франції SNES Оділь Кордільє, Жан-Марі Маяр та Флоріан Ласкру.

 

Семінар відбувався у формі робочих сесій, під час яких учасники мали змогу вислухати співдоповідачів від обох країн, а потім детально обговорити виступи та задати запитання.

 

Першу сесію «Особливості системи освіти в Україні та Франції» висвітлили Голова Профспілки Георгій Труханов та координатор SNES Жан-Марі Маяр. У своїх презентаціях вони зупинилися на структурах національних освітніх систем, фінансуванні галузі, основних учасниках навчального процесу – педагогах, учнях, студентах.

 

Жваву дискусію викликала друга сесія, під час якої учасники обговорювали соціальний діалог профспілок у країнах. Так, Георгій Труханов зупинився на конструктивній складовій у веденні співпраці з соціальними партнерами: підписанні Галузевої угоди, спільній роботі над важливими документами, погодження нормативів тощо. Зі свого боку Флоріан Ласкру SNES повідомив, що владні структури Франції розуміють і чують профспілкову позицію у переважній більшості лише через активні дії.

 

Питання оплати праці та соціальних гарантій освітян – тема складна й багатогранна. На її висвітлення була відведена 3 сесія семінару. Співдоповідачі Сергій Романюк та Флоріан Ласкру окреслили основне – складові заробітної оплати педагогічних працівників, систему доплат та надбавок, співвідношення вказаних сум із рівнем життя країн.

 

Керівники обласних організацій активно долучилися до дискусії й доповнювали виступи особливостями доплат на місцях, розповідали про системну роботу у відстоюванні освітянських гарантій у регіонах.

 

На завершення спільного заходу учасники поділилися досвідом інформаційної роботи та забезпечення цього виду діяльності профспілок України та Франції.

 

Питання розкрили Оділь Кордільє SNES та Інна Михальченко – заввідділом інформаційного забезпечення та комунікацій ЦК Профспілки. Зокрема, акцент було зроблено на оперативній поінформованості спілчан через власну мережу, веб-ресурси та ефективну співпрацю з провідними ЗМІ для надання освіті ваги й розуміння її пріоритетності у суспільстві.

 

Усі часники семінару підійшли до обговорення сесій відповідально й виважено. Завершуючи дискусії й підбиваючи підсумки Голова Профспілки Георгій Труханов щиро подякував за роботу, наголосив на важливості подібних міжнародних заходів, адже такий обмін досвідом й живе спілкування делегації зближує країни у спільних діях за якісну освіту.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

 

20131029-basket-4

 

20131029-basket-6

 

 

20131029-basket-17

 

20131029-basket-19