ФПУ – Державна служба зайнятості: спільна мета – захист законних прав та інтересів людини праці

 

 ЗА

 

 

 

16 квітня відбулась робоча зустріч керівництва Федерації профспілок України з виконуючим обов’язки Голови Державної служби зайнятості Валерієм Ярошенком щодо профілактики настання страхових випадків і детінізації зайнятості. У зустрічі взяли участь заступники Голови ФПУ Євген Драп’ятий та Олександр Шубін. голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців Наталія Землянська, , заступник голови профспілки працівників нафтової і газової промисловості України Сергій Українець,  керівник Департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ Лариса Ровчак, головний спеціаліст Департаменту захисту соціально-економічних прав апарату ФПУ Ігор Терещенко.   

 

Під час зустрічі зазначалось, що у 2017 році намітилися позитивні тенденції щодо скорочення кількості та частки зайнятих у неформальному секторі економіки. Так, кількість зайнятих у неформальному секторі економіки за 2017 рік, у порівнянні з 2016 роком, скоротилася на 266 тис. осіб та становила 3,7 млн осіб, а питома вага зайнятих у неформальному секторі, серед усього зайнятого населення, зменшилася з 24,3% за 2016 рік до 22,9% за 2017 рік. Серед видів економічної діяльності найбільш поширеною неформальна зайнятість була у сільському, лісовому та рибному господарстві (42%), в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів (20%), а також у будівництві (16%).

 

Одночасно загострилися проблеми, пов’язані як з працевлаштуванням, гідними умовами праці та її оплати, так і масовою трудовою міграцією. Ситуацію ускладнюю те, що, якщо раніше за кордон їхало багато безробітних громадян, зараз все більш трудова міграція охоплює висококваліфікованих фахівців та робочі колективи.

 

ЗА3

 

 

 

Як зазначив Олександр Шубін, на жаль, на державному рівні ще слабка робота щодо вивчення та аналізу ринку праці, причин та наслідків для вітчизняної економіки, держави у цілому праці у тінявому секторі, масової трудової міграції. Це при тому, що збереження і розвиток трудового потенціалу є необхідною передумовою та стратегічним завданням сталого розвитку держави.

 

Він наголосив, що наразі в Україні існує ціла низка причин, які негативно впливають на стан ринку праці. Серед них: невідповідність наявного трудового потенціалу сучасним вимогам економічного і соціального розвитку країни, занижена ціна робочої сили і низький рівень доходів населення, скорочення робочих місць в реальному секторі економіки, порушення трудових прав працівників, недоліки в системі охорони праці,  незадовільність працівниками умов праці та життя, забезпечення медичного обслуговування.

 

Олександр Шубін підкреслив, що у профспілок і Державної служби зайнятості одні мета та завдання - захист законних прав та інтересів людини праці. Тому Федерація профспілок України, її членські організації вважають необхідним розвиток, поглиблення та підвищення ефективності співробітництва з такою поважною структурою.

 

ЗА4

 

 

Євген Драпятий виступив з пропозиціями щодо налагодження ефективної співпраці. По-перше, вважає він, у документах щодо децентралізації влади мають бути чітко прописані питання соціального блоку, зокрема зайнятості, забезпечення гідних умов праці та її оплати. По-друге, має бути оперативний та ефективний обмін інформацією та рекомендаціями профспілок і Державної служби зайнятості. «Ви надаєте людям інформацію щодо нових робочих місць, як знайти роботу, а ми – як захистити це робоче місце та свої трудові права, - підкреслив заступник Голови ФПУ. -  І тут, безперечно, є широке поле для співробітництва. При цьому треба ефективно використовувати інформаційні площадки обох організацій, налагодити постійний обмін цією інформацією та досвідом її використання».

 

Цю думку продовжила Наталія Землянська, яка запропонувала включити в перелік семінарів Держслужби ще один семінар на тему «Профспілка – основний інструмент проти незаконних скорочень та звільнень».

 

ЗА5

 

На тому, що треба ретельно та ефективно вивчати ринок праці, причини, які спонукають наших громадян їхати за кордон, акцентував у своєму виступі Сергій Українець. «Треба вивчати тенденції процесів на ринку праці, зокрема проблему трудової міграції, - додав він. – У цьому питанні теж могли б ефективно співробітничати профспілки і наукові заклади Державної служби зайнятості».

 

ЗА2

 

 

 

Валерій Ярошенко заявив, що ці пропозиції дуже слушні і будуть використані при діяльності Держслужби зайнятості. Він також наголосив на тому, що зараз, на жаль, немає необхідної координації між Міносвіти, Мінекономіки та Державною службою зайнятості. До того ж, немає реальної комплексної системи підготовки робочих кадрів. «У нас спільні цілі, спільні інтереси та завдання, - сказав він. – Ми готові до ефективної співпраці. Нам треба знаходити спільні точки для вирішення проблем».

 

Сторони домовились продовжувати контакти, створити неформальну робочу групу, яка буде готувати спільні кроки для ефективного вирішення проблем, які були темою цієї робочої зустрічі. Контактною особою від ФПУ визначено Ігора Терещенка.

 

 

Прес-центр ФПУ 

 

       

 

 

 

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31