DSC 0145

 

 

Днями на Полтавщині перебувала делегація Федерації профспілок Рівненської області з візитом у відповідь – спілчани-полтавці відвідали колег ще навесні і були вельми вдячні за щедрий обмін досвідом співпраці тамтешніх профспілок з об'єднаними територіальними громадами, за знайомство з краєзнавчими та ландшафтними перлинами західного краю, приємні і корисні зустрічі зі спілчанським активом.

Голова ФП Рівненщини Микола Шершун, його заступник Марія Рожко та голови обласних галузевих профспілок працівників культури Петро Давидюк, зв'язку дирекції ПАТ «Укрпошта» Надія Пилипчук, споживчої кооперації Микола Вознюк, агропрому Віктор Грибок познайомилися з практикою роботи полтавських профспілок, надто з перипетіями їх тривалого протистояння з так званими соціальними партнерами у конфлікті щодо зазіхань рейдерів від влади на майно профспілок. До слова, судова тяганина нещодавно закінчилася перемогою профспілкової сторони – розпорядження Кабміну про передачу побудованого профспілками власним коштом приміщення Генпрокуратурі визнане незаконним. Атож, полтавцям було де прийняти гостей.

У ході зустрічей та дискусій колегами були визначені больові точки сучасного профспілкового руху в Україні, обговорені можливості посилення впливу профспілкових структур на вирішення соціальних проблем. Зокрема, сторони домовилися про спільну презентацію у ФПУ намірів домогтися від влади конкретного розв'язання заплутаних «вузлів» з мінімальною зарплатнею, прожитковим мінімумом і подальшими перспективами наразі призупиненого соціального діалогу профспілок і влади.

Голова Полтавської облпрофради Леонід Вернигора особливо наголосив на необхідності продовжити співпрацю, адже ділова і конструктивна розмова колег виявила чимало резервів посилення мотивації профспілкового членства, вдосконалення структури, поліпшення захисту профспілкових прав та інтересів працюючих, чіткішого визначення місця профспілок у реформуванні місцевого самоврядування.  

Гості з цікавістю оглянули експозицію Музею праці і профспілкового руху Полтавщини, ознайомилися з роботою по оздоровленню курорту «Миргород».

Твердо домовилися про зміцнення зв'язків у майбутньому.

 

DSC 0108

 

DSC 0156

 

DSC 0162

 

DSC 0165

 

DSC 0164

 

 

 

Ганна Таргаєва,

Заступник голови Полтавської облпрофради