31 травня на засіданні Кабінету Міністрів України було затверджено прогноз макроекономічних показників України на 2017 рік.
Основні прогнозні макропоказники економічного та соціального розвитку України на 2017 рік розроблені за єдиним сценарієм та ґрунтуються на аналізі розвитку економіки у 2016 році, поточної економічної ситуації, оцінки впливу внутрішніх та зовнішніх чинників.
Відповідно до розрахунків Мінекономрозвитку очікується зростання української економіки в умовах збереження макроекономічної стабільності. Реальний приріст ВВП прогнозується на рівні 1,8%; індекс споживчих цін (у середньорічному вимірі) - 111,5%; індекс споживчих цін (грудень 2017 до грудня 2016) - 111,2%. Прогнозовані показники є близькими до прогнозу МВФ, а саме: 2% зростання ВВП, індекс споживчих цін (у середньорічному вимірі) - 111,5%.
“З моменту останнього прогнозу макропоказників на 2017 пройшов майже рік. За цей час сформувалась низка вагомих чинників, що обумовлюють коригування, а саме: введення економічних санкцій Україною, підвищення рівня мінімальної зарплати, зміна прогнозу динаміки цін на ключові товари українського виробництва. Крім того, обсяги виробництва промислової та сільськогосподарської продукції та обсяги зростання номінального ВВП у 2016 році виявились більшими, ніж прогнозовані на минулий рік. Ці фактори і зумовили коригування прогнозованих показників”, - пояснив Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.
Разом з тим слід зазначити, що зростання фонду оплати праці з початку 2017 року, додаткові надходження до Державного бюджету у розмірі 100 млрд. грн., є факторами, що сприяють детенізації української економіки.
Прес-центр ФПУ,
Урядовий портал