А13

 

5 тисяч співробітників ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» позбавили соціальних виплат. Фіскальна служба України ні до чого?

 

З 2015 року на підприємстві ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот», найбільшому підприємстві хімічної промисловості в Україні, невирішеною залишається проблема із зарахуванням виплаченого єдиного соціального внеску. Через конфлікт приватних інтересів і держслужб в черговий раз постраждали люди. І це не 2 - 3 людини, це багатотисячний колектив містоутворюючого підприємства.

 

Унаслідок арешту рахунків підприємства в 2014 р, податок ЄСВ виплачували за договором поруки. У 2015 р Фіскальна служба України відмовилася визнавати платежі від «Об'єднання Сєвєродонецький Азот» через третю особу, і багатомільйонна сума зависла на рахунках податкової. Як наслідок, були зупинені виплати до пенсійного фонду, фонду соціального страхування, працівникам припинили зараховувати трудовий стаж. Після багаторічного діалогу з Офісом платників високих податків Державної фіскальної Служби України, вирішення проблеми так і не знайшли. З 2016 Сєвєродонецький Азот почав судові процеси з метою визнати виплату податку від підприємства через фірму поручителя правомірними, щоб співробітники підприємства змогли безперешкодно отримувати належні їм соціальні виплати. Але, навіть не дивлячись на рішення Верховного суду про легітимність платежу, Фіскальна служба зарахувала платіж тільки частково. Близько 40 млн. Грн. так і залишилися «висіти» на рахунках податкової.

 

«Більше 5 тис. працівників підприємства за весь цей час не змогли вийти на пенсію, отримати трудовий стаж, лікарняні, нарахування за шкідливість. Деяких з них вже немає в живих, і вони так і не встигли отримати зароблену важкою працею соціальну допомогу, гарантовану державою . Заковика в тому, що підприємство приватне і держава нібито не повинно вирішувати його проблеми. Але ж працівники, які постраждали від бюрократії, - громадяни України, і гарантом їх благополуччя виступає країна, якщо вірити Конституції. А країна в особі держслужб знайти вихо д з цієї ситуації не може вже багато років», - коментує ситуацію голова Федерації профспілок в Луганській області та голова профспілкового об'єднання ПрАТ  «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» Валерій Черниш.

 

За підтримки Федерації профспілок України профспілки підприємств «Азот» Сєвєродонецька, Черкас та Рівного готуючи останнє звернення до Держави в особі керівника Податкової служби України з проханням вирішити проблему. Якщо рішення не буде і цього разу - єдине, що залишається працівникам підприємств - заявляти про свої проблеми на всю країну, пікетуючи Офіс Президента, Податкової і Кабінету Міністрів.

 

Щодо ситуації на «Азоті» див. у відео сюжеті:

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=19&v=hPYNT_9SHFI