post big 693 fd2

 

— Владі треба проводити ефективну соціальну політику. Поки що ми маємо економічно необґрунтований розмір прожиткового мінімуму. Прив'язані до нього соціальні виплати встановлюються відповідно до можливостей Держбюджету, а не реальних потреб населення, — каже фінансовий експерт Олексій Кущ.

 

На запитання, який прожитковий мінімум потрібен в Україні, О.Кущ зазначив, що Уряд у проекті Держбюджету на 2020 рік поставив за мету досягнути прожиткового мінімуму на рівні 4200 гривень. Але такий показник не відповідає потребам людей і має становити не менше 5 тисяч гривень.

За словами експерта, на сьогодні ми маємо три види прожиткових мінімумів:

- перший — той, що застосовують у бюджеті для розрахунку соцвиплат і стандартів;

- другий — визначає державна статистика. Сьогодні він становить 1936 гривень;

- третій — визначається експертним шляхом, виходячи з аналізу економіки.

Наразі спостерігається колосальний розрив між цими трьома показниками, проте, кожен громадянин повинен отримувати не менше реального прожиткового мінімуму. Однак коштів на це держава поки що не має.

 

До теми:

Уряд планує відв'язати від прожиткового мінімуму 150 видів соціальних виплат. Це не буде стосуватися пенсій і допомоги малозабезпеченим. Вони зростатимуть щоразу після перерахунку прожиткового мінімуму, кажуть у Міністерстві соціальної політики. Інші виплати хочуть встановлювати в абсолютних цифрах. Їхній розмір переглядатимуть під час прийняття держбюджету.

 

Детальніше:

https://gazeta.ua/articles/money-newspaper/_prozhitkovij-minimum-maye-buti-ne-menshe-pyati-tisyach-griven/933462

 

Прес-центр ФПУ