50d82a22f07da513043422 600 400

Під час засідання Кабінету Міністрів України, яке відбулось 23 січня, не зважаючи на активну та принципову позицію профспілок, так і не була прийнята дуже важлива для соціально-економічного захисту людини праці постанова Уряду. Про це повідомив представник профспілкової сторони, заступник Голови ФПУ Григорій Осовий.

Враховуючи, що відповідно до Кодексу законів про працю України почато виплату працівникам заробітної плати за першу половину січня поточного року, на адресу Уряду 18 січня було направлено звернення Голови СПО об'єднань профспілок, Голови ФПУ Юрія Кулика з проханням прискорити розгляд на засіданні Уряду проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» з урахуванням вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», статті 6 Закону України «Про оплату праці», статті 96 Кодексу законів про працю України та зобов’язань за Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки.

Представник профспілкової сторони Григорій Осовий звернувся під час засідання Уряду до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням взяти цю справу під свій особистий контроль. Микола Азаров доручив міністрам соціальної політики та фінансів продовжити опрацювання цього документу спільно з профспілками.

Було також розглянуто проект Указу Президента України про створення міністерства доходів і зборів. Але профспілкова сторона зайняла у цьому питанні також принципову позицію. Головне зауваження профспілок стосується внесення до компетенції даного міністерства адміністрування єдиного внеску до загальнообов’язкового державного соціального страхування, яке сьогодні здійснюється Пенсійним фондом України.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ