social justice copy1 320x163

Відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН, ухваленої на 62-й сесії, починаючи з 2009 року, 20 лютого щороку відзначається Всесвітній день соціальної справедливості.

Цього року День соціальної справедливості, запроваджений Указом Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021 за ініціативи профспілок, вже вдруге відзначатиметься в Україні.

Федерацією профспілок України протягом лютого 2013 року заплановано проведення серії заходів з нагоди відзанчення Дня соціальної справедливості.

15 січня ц.р. відбулась робоча зустріч представників СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні з Міністром соціальної політики України Н.Королевською.

За результатами зустрічі з метою привернення уваги влади і громадянського суспільства до необхідності вирішення проблем у соціально-економічній і трудовій сферах, без розв’язання яких неможлива побудова в Україні суспільства соціальної справедливості досягнуто домовленості щодо напрацювання за участю соціальних партнерів Переліку проблемних питань, які містять ознаки соціальної несправедливості і потребують термінового врегулювання (далі за текстом – Перелік).

У зв’язку з очікуванням проведення 20 лютого ц.р. розширеного засідання Кабінету Міністрів України з нагоди відзначеня Дня соціальної справедливості вищезгаданий Перелік планується внести на розгляд Уряду.

Враховуючи зазначене ФПУ, як активний учасник процесу формування державної політики у соціально-економічній сфері наразі формує пакет профспілкових пропозицій до такого Переліку проблемних питань, а також пропозиції щодо шляхів (можливостей) їх вирішення.

 

Пропонуємо усім бажаючим долучитись до зазначеної роботи та у разі наявності пропозицій протягом 28-30 січня ц.р. надати їх ФПУ в електронному (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) та друкованому вигляді за відповідною формою.

 

№ пп

Ключовий сектор проблеми

Конкретні проблемні питання

Коротка, лаконічна аргументація соціальної несправеливості

Строки в які проблема має бути вирішена

Шляхи (можливості) вирішення проблеми

 

 

 

 

 

 

 

 

Департамент бюджетної політики

та соціального захисту апарату ФПУ