Перший заступник Голови Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні Сергій Кондрюк звернувся до Генеральної прокуратури України із запитом на отримання інформації щодо реагування на порушення конституційного права громадян на своєчасне одержання винагороди за працю.
Відповідно до Конституції та Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», Перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок у цьому зверненні просить надати публічну інформацію:
1. Яку кількість кримінальних проваджень, щодо порушення Конституційного права громадян на своєчасне одержання винагороди за працю, було відкрито на території України протягом 2014 року та першого півріччя 2015 року?
2. Яку кількість кримінальних справ, щодо порушення Конституційного права громадян на своєчасне одержання винагороди за працю, було передано до суду на території України протягом 2014 року та першого півріччя 2015 року?
3. Яку кількість позовних вимог прокуратури, щодо порушення Конституційного права громадян на своєчасне одержання винагороди за працю, було задоволено судами на території України протягом 2014 року та першого півріччя 2015 року?
4. Яку кількість осіб, що порушили Конституційне право громадян на своєчасне одержання винагороди за працю, було засуджено до позбавлення або обмеження волі на території України протягом 2014 року та першого півріччя 2015 року?
Сергій Кондрюк у коментарі до листа зазначив, що у рамках Трудового ультиматуму, який профспілки висунули до Уряду і роботодавців, одним із ключових питань є проблема порушення конституційних прав на своєчасне отримання заробітної плати. В рамках реалізації цих вимог СПО об’єднань профспілок звернувся до Гаранта Конституції (http://www.fpsu.org.ua/news/61-nasha-borotba/8242-pozitsiya-profspilok-zarplata-yak-konstitutsijna-garantiya-potrebue-zakhistu-prezidenta-ukrajini) з тим, щоб він став на захист працівників, які чесно заробили свою зарплату, але не можуть її своєчасно отримати. Майже 300 000 працівників невчасно сплачується заробітна плата.
«Розуміючи, що крім патронату з боку Президента як Гаранта Конституції, ми маємо задіяти можливості і правоохоронних органів, я від імені СПО об’єднань профспілок направив запит на отримання інформації до Генеральної прокуратури, у якому ми зажадали отримати інформацію про те, до якій кількості порушників конституційних прав були вжиті заходи стосовно відкриття кримінальних справ, яка кількість цих справ передано до суду і врешті-решт скільки позовних вимог прокуратури було задоволено судами, - пояснив Перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок. – Ми маємо чітко і однозначно затвердити, що в демократичній країні привласнення чужої власності, чужої заробітної плати є тяжким кримінальним злочином, за яким має бути невідворотне і жорстке покарання. Суспільство очікує адекватної відповіді на ці питання як від Гаранта Конституції, так і від Генеральної прокуратури».
Для ознайомлення з листом натисніть ТУТ.
Прес-центр ФПУ