2013 037 015

 

Київський прес-клуб спільно із Національною спілкою журналістів та ГО «Київський форум» провели 20 лютого круглий стіл, присвячений Дню соціальної справедливості.

У заході взяв участь та виступив Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик. Він наголосив, що ФПУ бачить головним своїм завданням соціально-економічний захист працівників. Сьогодні, підкреслив Юрій Кулик, є багато позитивних прикладів забезпечення такого захисту. Але у плані забезпечення соціальної справедливості в Україні існує ще немало проблем.

Голова ФПУ нагадав, що Всесвітній день соціальної справедливості започатковано ООН 26 листопада 2007 року, а почав відзначатися з 2009 року. «У нашій країні Указом Президента України від 4 листопада 2011 року теж було започатковано День соціальної справедливості, - сказав він. – Доречі, Україна – це перша країна серед держав СНД, яка підтримала цю пропозицію ООН. У розумінні профспілок, соціальна справедливість – це можливість створення умов для реалізації творчого потенціалу людини, турбота держави про тих, хто з тієї чи іншої причини не може забезпечити собі гідне життя. Досягнення соціальної справедливості – головний пріоритет для профспілок. Ми виступаємо за те, щоб були скасовані необґрунтовані пільги, а також за те, щоб було подолано в Україні таке ганебне явище як бідність».

У черговий раз взявши слово Юрій Кулик поінформував, що Федерація профспілок України подала до Програми дій Уряду свої пропозиції на 25 сторінках. «Вони, перш за все, стосуються таких актуальних питань, як реформування системи заробітної плати, охорони праці, прожиткового мінімуму», - підкреслив він і додав, що у найближчий час має відбутися зустріч Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з профспілковим активом. На цій зустрічі планується обговорити найважливіші проблеми, що турбують зараз людей.

Говорячи про таке ганебне явище як бідність населення, Юрій Кулик зазначив, що є дуже багато прикладів, коли профспілки стають на захист законних прав та інтересів трудівників, не бояться конфліктувати з роботодавцями, які порушують норми соціального і трудового законодавства. «А засобів такого впливу є багато, - підкреслив Голова ФПУ. – Це, перш за все, колективні договори, які передбачають соціальний захист людини праці, а також матеріальну допомогу, дії профспілок у разі незаконного звільнення працівника. На жаль, складна ситуація у цьому плані склалась у транснаціональних компаніях, що діють в Україні. Але і тут Федерація профспілок, галузеві профспілки стають на захист працівників».

Ще одна болюча проблема, яка турбує профспілки – заборгованість по виплатам заробітної плати. «Зазначу, що я від імені Федерації профспілок України дуже часто звертаюсь до керівників державних органів влади, починаючи з Президента та Прем’єр-міністра щодо вирішення конкретних питань заборгованості з заробітної плати, - підкреслив Юрій Кулик. – Всі ці звернення ми оприлюднюємо на офіційному веб-порталі ФПУ, щоб люди бачили, що ми ці питання порушуємо. Але справа у тому, що не завжди ми можемо досягнути бажаного результату, як, скажімо, у випадку з новою Генеральною угодою, яку досі не можемо підписати тому, що виникли розбіжності із стороною роботодавців в основному з питань заробітної плати».