Саме такою темою стало обговорення важливих соціальних проблем сьогодення на «круглому столі», що відбувся 20 лютого 2013 року в Будинку Тернопільської обласної ради профспілок в рамках відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості.
Відкриваючи засідання, голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний наголосив на важливості проведення даного заходу, мета якого є привернення уваги органів державної виконавчої влади, роботодавців, профспілок та громадськості області до вирішення існуючих соціальних проблем та вироблення спільних рекомендацій щодо формування соціально справедливого суспільства. У своєму виступі він поінформував присутніх про основні принципи побудови соціальної держави та проаналізував існуючий соціальний стан в Україні та області. Зокрема, відмічено, що в суспільстві зростає соціально-економічна нерівність і поширюється бідність, спричинена нерівномірним розподілом продуктів економічної діяльності, погіршенням умов існування вразливих груп населення. Значно заниженими є державні соціальні стандарти з оплати праці. Принизливо низькою є частка заробітної плати в операційних витратах з виробництва та реалізації продукції і послуг. У Тернопільській області цей показник складав у 2011 році лише 5,1 %. Підсумовуючи свій виступ, голова облпрофради зазначив, що побудова соціально справедливого суспільства залежить від нас усіх. Але, в першу чергу, від людей, наділених владою та фінансовими можливостями, від їх свідомості, добросовісності, особистої культури та відповідальності.
Заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Желіховський поінформував учасників «круглого столу» про проведену роботу соціального спрямування виконавчими структурами облдержадміністрації. Він окреслив низку проблемних питань, над якими працює влада для покращення соціального захисту населення, покращення їх добробуту та зростання життєвого рівня. Висловив готовність до співпраці з профспілками та соціальними партнерами для вирішення важливих та актуальних соціальних проблем.
Зі своїми міркуваннями та пропозиціями поділилися у часники «круглого столу», зокрема, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції з питань праці у Тернопільській області, відділення НСПП в Тернопільській області, представники роботодавців, профспілок, науковці. Підсумком загальної дискусії та виступів стало прийняття відповідних рекомендацій.
Відділ соціально-економічного захисту та правової роботи