ОС-ПЛ

8-9 листопада у Києві відбулося 3-тє засідання Платформи громадянського суспільства Україна -ЄС. Воно проходило під головуванням Співголів Платформи - Голови Федерації профспілок України Григорія Осового та члена Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), генерального директора Торгово-промислової та ремісничої палати Шауляю Альфредаса Йонушки.

У засіданні ПГС взяли участь Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, Перший заступник голови Української частини Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС Марія Іонова, заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, заступник міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України Всеволод Ченцов, а також представники громадського та експертного середовища.

В ході засідання його учасники оцінили прогрес виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ті відзначили, що незважаючи на певні успіхи в євроінтеграційних реформах, їх динаміка не є достатньою, а внесок у цей процес громадянського суспільства має бути посилений.

Члени Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС схвалили Спільну декларацію, в якій висловили конкретні рекомендації офіційному Брюсселю та Києву, зокрема:

- закликали Уряд України посилити політичні та інституційні можливості імплементації Угоди про асоціацію;

- наголосили на необхідності докладання максимальних зусиль державами-членами ЄС щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів;

- закликали Раду ЄС та Європарламент ухвалити остаточне рішення щодо безвізового режиму для громадян України до кінця 2016 року, а також знайти політичні рішення для завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію в контексті референдуму в Нідерландах;

- наголосили, що боротьба з дискримінацією за будь-якими ознаками є базовим елементом угоди з ЄС, а досягнення європейського рівня у цьому питанні, особливо в частині трудового законодавства, є однією з головних цілей Угоди;- - закликали приділити першочергову увагу імплементації міжнародних стандартів праці, законодавства та практики ЄС з питань соціальної політики, зайнятості та праці, реформи трудового законодавства для забезпечення балансу інтересів соціальних партнерів і захисту прав працівників.

 

За підсумками засідання Платформи відбулась прес-конференція, у якої взяли участь Співголови Платформи Григорій Осовий та Альфредас Йонушка, а також голова Профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв, голова правління Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко, член Європейського економічно-соціального комітету Ульріка Вестерлунд.

 

Делегація Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС на чолі із Співголовами Платформи Григорієм Осовим та Альфредасом Йонушкої також мали зустріч з Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванної Климпуш-Цинцадзе. Зустріч пройшла в теплої та ділової атмосфері. Відбулася жива, конструктивна розмова щодо необхідності налагодження більш тіснішого взаємозв'язку між владою і громадянським суспільством аби досягти вагомих результатів в імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Більш детальну інформацію читайте на нашому сайті.

 

 

Довідково:

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС - орган громадянського суспільства, створений у відповідності до ст. 469-470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства України і членів Європейського економічного і соціального комітету.

Засідання Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС відбувається за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується ЄС, виконується Міжнародним Фондом «Відродження» і спрямований на посилення ефективності участі громадськості в євроінтеграційних реформах через зміцнення двох громадських платформ, що діють в сфері європейської інтеграції України - Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

 

ОС-ПЛ1

 

ОС-ПЛ6

 

ОС-ПЛ5

 

Прес-центр ФПУ