IMG 2694

 

12 квітня 2018 року Голова ФПУ Григорій Осовий бере участь у 6-му засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яке відбувається в Брюсселі у штаб-квартирі Європейського соціально-економічного комітету.

 

Очільник ФПУ є одним із 15 членів Української сторони Платформи, що створена відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС з метою забезпечення належної ролі громадськості у процесі виконання Угоди про асоціацію.

Відкрили засідання співголови Платформи – Альфредас Йонушка, що представляє сторону ЄС та Павло Цируль від української сторони.

З повідомленнями про хід виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС виступили Представник України при Європейському Союзі Микола Точицький, Голова Делегації Європейського парламенту до Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна Даріуш Розаті, директор Групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер, заступник керівника відділу зв’язків з Україною Європейської служби зовнішніх відносин Дірк Лоренц, старший політичний аналітик Європейського політичного центру Аманда Пол.

 

IMG 1879

 

Від української сторони в дебатах взяли участь Григорій Осовий, Ростислав Томенчук (Український інститут міжнародної політики), Дмитро Шульга (фонд «Відродження», проект «Синергія»), Олена Пристайко (Український громадський центр в Брюсселі).

На засіданні представлено, обговорено та затверджено доповіді української та європейської сторін щодо ролі зарплат у зменшенні бідності та їхнього впливу на трудову міграцію, які готували відповідно Василь Андреєв, член УС ПГС, голова Профспілки працівників будівництва та промисловості будівельних матеріалів України, та Анджей Адамчик, член ЄЕСК, керівник міжнародного відділу польської профспілки «Солідарність».

 

IMG 2702

 

Учасники засідання також обговорять зміни клімату в контексті зобов’язань України відповідно до Паризької угоди про зміну клімату. Тематичну доповідь з української сторони підготувала Наталія Андрусевич, член УС ПГС, голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля».

За підсумками дискусій буде прийнято Спільну декларацію, яка міститиме конкретні рекомендації громадянського суспільства щодо реалізації положень Угоди про асоціацію та буде надіслана центральним органам влади України та ЄС.

IMG 2692

 

Прес-центр ФПУ