P1160809

 

В Закарпатській облпрофраді побувала спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (Івано-Франківське відділення). Під час зустрічі з головою Закарпатської облпрофради Володимиром Фленьком було обговорено широкий спектр питань, зв’язаних з діяльність профспілок щодо захисту соціально-економічних прав спілчан та своїх майнових прав.

 

Зокрема, членів моніторингової місії ОБСЄ Мод Йохансон та Доріна Фазлі цікавили питання зайнятості, створення нових робочих місць, оплати праці, соціального діалогу профспілок з органами влади і роботодавцями, укладання колективних договорів, надання пільг і гарантій працюючим тощо. В ході взаємозацікавленої розмови профспілковий лідер області аргументовано висловив позицію профспілок Закарпаття з усіх цих питань, використовуючи приклади, що стосуються нашого краю.

Оскільки Закарпатська обласна рада профспілок нині привертає увагу міжнародної спільноти, Володимир Фленько охарактеризував сьогоднішню ситуацію жорсткого протистояння між профспілками та Закарпатським окружним адміністративним судом за право власності на будівлю профспілок в м. Ужгороді на пл. Народній, 5, навівши конкретні факти судового свавілля і наступу на майнові права профспілок.

Членів моніторингової місії ОБСЄ було поінформовано, що понад 2 тисячі спілчан Закарпаття разом з делегаціями профспілок з інших областей вийшли на попереджувальну акцію протесту профспілок 16 травня в м. Ужгороді, на якій вимагали відміни розпорядження Кабміну від 29.03.2017р. №221-р про передачу будівлі профспілок до сфери управління Державної судової адміністрації. У разі невиконання цих вимог профспілки Закарпаття ініціюватимуть проведення в областях України та м. Києві профспілкових акції протесту за недовіру уряду, що зазначено у Резолюції акції.

На підтримку вимог профспілок Генеральний секретар Європейської Федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО) Ян Віллем Гаудріаан у листі до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з приводу конфлікту в Ужгороді, просить «повідомити нам про заходи, яких Ви вживаєте з метою забезпечення того, щоб Україна була країною, у якій відправляється правосуддя відповідно до Цілей сталого розвитку (незалежне державне управління та правосуддя), Угоди про асоціацію між країною та ЄС та так званих ключових завдань Східного партнерства».

Члени спеціальної моніторингової місії ОБСЄ інформуватимуть відповідні структури про ситуацію в профспілках Закарпаття.

На фото:

- під час розмови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з головою Закарпатської облпрофради Володимиром Фленьком (крайній праворуч).

- члени моніторингової місії (зліва направо): Мод Йохансон, Анатолій Козач, Дорін Фазлі.

 

 P1160807

 

Фото автора

Сергій Баранчиков,

завідувач відділу організаційно-

гуманітарної роботи

Закарпатської облпрофради