IMG 20181017 150219

 

15-19 жовтня 2018 року група профспілкових працівників членських організацій ФПУ відвідала м. Париж (Франція) на запрошення Загальної конфедерації праці Франції (ЗКП) з метою ознайомлення з діяльністю ЗКП щодо захисту трудових та соціально-економічних прав трудящих країни.

Під час візиту група зустрілась з профактивом низки членських організацій ЗКП, які об’єднують медиків, енергетиків, нафтогазовиків та металістів. Під час зустрічей точилися жваві дискусії, які виходили далеко за рамки відведеного часу, з таких нагальних питань, як ризики приватизації та комерціалізації громадських послуг, насамперед медицини; поширення неформальної та неповної занятості; наступ на права профспілок та оновлення і посилення діяльності міжнародних профоб’єднань, зокрема Міжнародної конфедерації профспілок; останні акції протесту ЗКП та ФПУ тощо.

Упродовж зустрічей українські спілчани отримали надзвичайно корисну інформацію про функціонування, структуру та напрями роботи ЗКП, спрямованої на захист трудових, соціальних та економічних прав та інтересів як членів профспілок, так і трудящих у цілому.

Група відвідала у передмісті Парижу Курсель Навчально-методичний учбовий центр ЗКП ім. Бенуа Фрашона, який приймає близько 2 тисяч слухачів щорічно й ознайомилась з його діяльністю, провела низку зустрічей з трудовим колективом та слухачами.

 

 IMG 20181017 111207

 

Довідково

Загальна конфедерація праці Франції – це найрепрезентативніший національний профцентр країни. Чисельність ЗКП – близько 700 тисяч членів. Рішення про створення ЗКП було ухвалене на установчому з’їзді ЗКП, який відбувся 23-28 вересня 1895 року у Ліможі. До складу ЗКП входять 33 національні професійні федерації, 96 департаментських об’єднань, 857 місцевих об’єднань на всій території країни, які складаються з профспілок і профспілкових секцій спільної географічної зони. Поруч з галузевими профспілками, до складу ЗКП входять також Загальне об’єднання інженерно-технічних працівників та кадрів, Конфедеративна спілка пенсіонерів, Національний комітет з боротьби з безробіттям та у справах захисту безробітних, Молодіжна спілка ЗКП. Штаб-квартира ЗКП знаходиться у передмісті Парижу – Монтрей.

 

logo

 

Департамент міжнародних зв'язків

ФПУ