71f9aa49

 

Президент Ірландії Майкл Д. Хіггінс закликав працівників громадського обслуговування та їх профспілки взяти на себе ініціативу в питаннях зміни клімату, гендерної рівності та більш справедливої економіки в своїй основній промові на відкритті Конгресу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (EPSU ) в Дубліні, який завершить свою роботу 7 червня.

 

Поет і в минулому профспілковий діяч, президент Хіггінс зазначив недавній підйом ірландського робітничого руху, згадуючи багату історію профспілкового руху в країні.

Виступаючи перед президентом, Кевін Каллінан з ірландського профспілки Fórsa і лорд-мер Дубліна Найл Ринг також згадали про історичну боротьбу в Ірландії. Вони нагадали про Дублінський локаут 1913 року, який став, за словами президента, своєрідним «вододілом в історії Ірландії», після чого міцно утвердився принцип єдності профспілкових дій і солідарності трудящих.

Однак були й інші події, іноді менш відомі, але настільки ж значимі. У своєму виступі президент розповів про Мері Меннінг, співробітницю магазину ірландської мережі магазинів Dunnes Stores, яка в 1984 році відмовилася займатися продажом фруктів з Південної Африки на знак протесту проти режиму апартеїду. Робітниць, які зробили вагомий внесок у робітничий рух, як в минулому, так і сьогодні, не можна забувати.

В основі діяльності ЕФПО лежить гендерна рівність. Високо оцінивши роль, яку ЕФПОО грає в боротьбі за його досягнення, президент Хіггінс разом з тим закликав зробити ще більше, особливо за рахунок поліпшення представництва жінок у профспілкових структурах.

У своєму виступі президент Хіггінс звернувся до ще однієї важливої ​​проблеми нашого часу: кліматичної кризи. «Профспілки, - сказав він, - можуть скористатися можливістю і зіграти провідну роль у розробці стратегії справедливого переходу» для працівників та громад, що дозволить гарантувати, що ми всі станемо частиною стійкою, низьковуглецевої економіки і винесемо вигоду з створення гідних зелених робочих місць. Він навів приклад Ірландії, в якій перехід від виробництва електроенергії з високим рівнем викидів вуглецю супроводжувався перепідготовкою працівників, щоб вони могли знайти роботу в екологічно чистих галузях.

Профспілки повинні боротися за подібного роду реагування на кліматичні зміни, яке ставить створення якісних зелених робочих місць у центр перехідного періоду, і в той же час, за словами Хіггінса, «діяти як поборники прийняття кліматичних заходів».

Нарешті, президент вказав на більш широкі проблеми, що виникають перед профспілками громадських служб у результаті цифрової трансформації економіки, що призводить до виникнення більш нестабільною і тимчасової зайнятості. Нові технології, за його словами, не повинні використовуватися в якості прикриття повернення до ретроградної практики працевлаштування. Профспілкам необхідно «припинити систематичне нехтування і девальвацію життя робітничого класу», до якої веде небезпечна праця.

Президент Ірландії побажав делегатам успіхів у роботі з'їзду і висловив думку, що профспілки повинні створюватися як на національному, так і на європейському рівнях. На закінчення він закликав учасників узяти на себе ініціативу, щоб «відновити розуміння праці як основи забезпечення інших прав людини і міцного фундаменту для гідного, повноцінного і щасливого життя».

У роботі Конгресу беруть участь членські організації Європейської федерації профспілок громадського обслуговування, зокрема керівники членських організацій Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України, Профспілки працівників державних установ України, Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України, Профспілки працівників нафтової і газової промисловості України, Профспілки працівників охорони здоров’я України.

 

 IMG-b2192daaa480858a2bdf20530717775b-V

 

Департамент міжнародних звязків ФПУ