Яким чином цифровізація впливає на ринок праці? Чи можливо в умовах цифрового суспільства захистити права працівників? На ці та інші питання буде віднайдено відповіді у ході реалізації проекту «Цифровий ринок праці Дунаю» (DigiLaMa) за фінансування Міністерства соціальних та трудових питань Австрії.
Федерації профспілок України колеги з Об’єднання профспілок Австрії запропонували взяти участь у зазначеному проекті, на що отримали згоду, а сьогодні, 27 серпня, у Києві, у Будинку профспілок відбулася робоча зустріч керівництва та фахівців профспілкових об’єднань обох країн.
У ній взяли участь:
- Міжнародний секретар Об’єднання австрійських профспілок (ОПА) Маркус Штромайєр, представник Департаменту профспілкового та міжнародного навчання ОПА Ізабель Орні, від ФПУ – заступники Голови ФПУ Володимир Саєнко, Олександр Шубін, Євген Драп’ятий, керівники профільних департаментів апарату ФПУ.
У ході перемовин було акцентовано на важливості проблеми інформатизації (діджиталізації) ринку праці, що має тенденцію до поширення як в усьому світі, так і в Україні. Для профспілок, які покликані захищати права працівників, зокрема, на внормований робочий день, рівень оплати праці, на відпустки та законні соціальні гарантії важливим є те, щоб трудові відносини у цій сфері були впорядковані, а працівники захищені від свавілля роботодавців.
Важливим є напрацювання каналів комунікацій з працівниками, зайнятими у сферах цифрових технологій, співробітництво та обмін досвідом між експертами та міжнародними партнерами щодо вирішення проблем, пов’язаних з дигиталізацією на сучасному етапі і в майбутньому.
Партнерами проекту «Цифровий ринок праці Дунаю» окрім Австрії виступають Молдова, Сербія та Словенія, які є частиною стратегії ЄС щодо Дунайського регіону, а також планується залучити профспілкові об’єднання Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей та за можливості м. Львів.
Тривалість реалізації проекту два роки – з початку наступного 2020 року до кінця 2022 р.
Прес-центр ФПУ