detskiy-trud 123

 

17 липня 2014 року Міжнародна організація праці спільно з Українським центром соціальних реформ та Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України провели круглий стіл за участю представників зацікавлених сторін, в тому числі профспілок, з метою обговорення основних питань, пов’язаних із виконанням Проекту “Національне дослідження дитячої праці в Україні 2014».

За словами Лібнової Е.М., директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України в 2014 році розпочинається «новий раунд» національного дослідження дитячої праці в Україні.

Як зазначив національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, перше обстеження дитячої праці в Україні було проведене Державним комітетом статистики ще в 1999 році. Це обстеження виявило 350 тис. працюючих дітей у віці 5-17 років, що складало 3,8% від загальної кількості дітей цього віку ( з них -228 тис. хлопчиків, та 122 тис. дівчат). Діти працювали переважно в сільському господарстві – 46%, торгівлі – 26 % та в сфері послуг – 19 %. Середній вік в якому діти починали працювати, становив 12 років.

Цього ж разу Проектом буде охоплено понад 5,7 тис. домогосподарств, цільова група – діти від 5-ти до 17-ти років. Географічне охоплення – вся Україна. Крім того, враховуючи важливість питання та умови сьогодення, будуть проведені соціологічні обстеження праці безпритульних дітей (дітей вулиць) та дітей, які працюють в шахтах-копальнях. Водночас слід звернути увагу на можливість використання дитячої праці у військовому конфлікті.

Також, уході засідання всім присутнім було презентовано проекти розроблених анкет модульного вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань дитячої праці.

За більш детальною інформацією стосовно зазначених анкет можна звернутись, зателефонувавши за номером: 287-55-69.

 

Департамент виробничої політики

та колективно-договірного регулювання