im

 

Голова СПО обєднань профспілок, заступник Голови НТСЕР  Осовий Г.В. звернувся до Премєр-міністра України  Яценюка А.П. щодо необхідності відкликати з Верховної Ради України проект Закону «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці», реєстр. № 5080 від 15.09.2014.

У зверненні зазначається, що "система соціального страхування в Україні побудована за участю фахівців європейських країн та з урахуванням міжнародних норм і принципів, викладених у Конвенціях, Рекомендаціях МОП і відповідає по суті засадам, викладеним в Угоді про асоціацію Україна - ЄС, а саме:

      фонди соціального страхування працюють на принципах самоврядності, з управлінням на тристоронній основі - сторонами соціального діалогу, з громадським наглядом; страхові кошти відокремлені від державного бюджету;

за минулі 14 років роботи система, яка надає матеріальне забезпечення та послуги понад 30 млн. застрахованим особам та є однією з ключових складових системи соціального захисту, забезпечила фінансову стійкість і гарантованість виплат навіть у найскладніші часи політичних та економічних криз, зокрема і кризи 2008-2009 років.

Проте законопроектом відстороняються від управління та нагляду застраховані особи і роботодавці, ліквідовуються правління і наглядові ради, одержавлюються страхові фонди шляхом створення державної структури з одноосібним державним управлінням, яка на свій розсуд буде розпоряджатися величезними - а це близько ЗО млрд. грн. страховими коштами, які сплачують роботодавці та застраховані особи, які є членами цих фондів…

Головне, з чим не погоджуються профспілки - це погіршення законопроектом рівня соціального захисту застрахованих осіб і членів їхніх сімей:

не передбачається фінансування за рахунок коштів соціального страхування санаторно-курортного лікування застрахованих осіб і членів їхніх сімей, що призведе до зростання видатків Фонду для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. Адже таке лікування спрямоване на зниження і попередження росту випадків інвалідності, скорочення термінів тимчасової непрацездатності, збереження трудового потенціалу країни, що є вкрай важливим в умовах демографічної кризи. Санаторно-курортного лікування потребують також громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та антитерористичної операції. Враховуючи існуючий рівень оплати праці в країні (середня зарплата 3400 грн.) та вартість путівки на санаторно-курортне лікування (6600 грн.) переважна більшість громадян не в змозі самостійно придбати такі путівки;

ліквідовується часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, що призведе до більшості їх закриття;

знижуються розміри страхових виплат та одноразових компенсацій шахтарям, металургам та працівникам інших галузей економіки, які потерпіли внаслідок нещасного випадку на виробництві…

 Базуючись на рішенні Національної тристоронньої соціально-економічної ради просимо відкликати з Верховної Ради України проект Закону «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію Фонду оплати праці» та доручити відповідним органам невідкладно розпочати роботу в рамках тристоронньої робочої групи, щоб відпрацювати питання подальшого удосконалення системи соціального страхування та узгодити їх з метою врахування інтересів всіх сторін.

Переконані, що тільки шляхом соціального діалогу, публічної дискусії ми зможемо не допустити псевдореформаторських ініціатив, які загрожують втратою позитивних надбань у сфері соціального захисту трудящих та призведуть до посилення соціальної напруги, зневіри громадян у справедливості і спроможності держави стати дійсно соціальною."

 

З повним текстом звернення можна ознайомитись  тут.

 

 

ІАЦ