РАДА

 

Верховна Рада України 1 листопада прийняла в цілому постанову, яка скасовує нещодавнє рішення парламенту про підвищення зарплат депутатам в 2-2,5 рази – до більш як 40 тис. грн.

Як повідомляв УНІАН , за ухвалення відповідної постанови №5323 «Про внесення змін до постанови Верховної Ради України «Про висновки і пропозиції до проекту закону України про Державний бюджет України на 2017 рік» проголосували 264 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Андрій Павелко проінформував, доповідаючи щодо постанови, що пропонується виключити ті пункти постанови парламенту про пропозиції до проекту державного бюджету на 2017 рік, які стосуються підвищення зарплат депутатів.

Спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що в європейських країнах для встановлення зарплат у країні створюються спеціальні незалежні органи, які розробляють систему і формули зарплат для всього керівництва країни. «Я думаю, ми таким шляхом повинні йти. Створивши спеціальну комісію, бажано з експертів, у тому числі європейських... Але зараз я переконаний, ми повинні зробити крок, щоб пункти 3 і 4 про регулювання зарплати ми могли скоригувати», - сказав Парубій.

Як повідомляв УНІАН, 20 жовтня Верховна Рада прийняла постанову «Про висновки і пропозиції до проекту закону про державний бюджет України на 2017 рік». Цією постановою було прийнято проект бюджету на 2017 рік у першому читанні. У той же час, в постанові містилися пункти про підвищення зарплати народним депутатам у 2-2,5 раза – до більш як 40 тис. грн.

Таким чином Верховна Рада фактично виконала вимогу Федерації профспілок України, яка у своєї Заяві (http://www.fpsu.org.ua/nasha-borotba/zagalni-novini/11062-zayava) висловила обурення у зв’язку з підвищенням посадових окладів керівництву Верховної Ради, керівникам та членам комітетів парламенту від  40 тис грн. і вище, без урахування доплат і надбавок у той час, коли розмір мінімальної зарплати в країні залишається на рівні 1450 грн. У документі було наголошено, що ФПУ категорично не сприймає такі дії влади при формуванні головного фінансового документу країни на наступний рік і закликає вийти трудящих на всеукраїнську акцію протесту 17 листопада ц.р. за відновлення соціальної справедливості у бюджетному процесі.

Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, коментуючи рішення ВРУ про підвищення зарплат народним депутатам України від 20 жовтня, зазначив неприпустимість таких дій (http://www.fpsu.org.ua/news/61-nasha-borotba/11085-aktualnij-komentar).

«Заробітна плата будь якого посадовця - держслужбовця чи державного діяча, яка фінансується за бюджетні кошти повинна бути «прив'язана» до встановленої державою мінімальної заробітної плати і бути співпоставною з суспільною значимістю і результатами праці, - зазначив він. - Зростає добробут виборців - маєш право на пропорційне зростання власних доходів від праці. Нинішнє нічим необґрунтоване підвищення нардепами собі удвічі доходів, тоді як для інших мільйонів трудівників з 1-го грудня підвищення становитиме лише 10% і які якраз за свої податки їх утримують, - є неприпустимим злочинним пограбуванням державної казни внаслідок зловживання владними повноваженнями. Це має стати предметом розслідування НАБУ та Антикорупційного комітету».

 

 Прес-центр ФПУ