102608

 

Федерація профспілок України категорично не сприймає будь-які спроби згорнути соціальний діалог, який великою працею вдалося відновити з приходом нового Уряду.

 

Підписано Генеральну угоду між роботодавцями, Урядом та профспілками, яка стала дорожньою картою подальшого розвитку соціально-трудових відносин та проведення економічних реформ в Україні.

Після зустрічі керівників всеукраїнських профспілок із Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом створено окремий урядовий орган з питань промислової політики, працює міжвідомча робоча група з опрацювання пропозицій щодо перегляду цін на газ, переглянуто прожитковий мінімум. ФПУ підтримала ініціативу Уряду щодо підвищення мінімальної заробітної плати до реального прожиткового мінімуму 3200 гривень у проекті Державного бюджету на 2017 рік.  

ФПУ не підтримує публічні заяви окремих політичних сил і політиків, які незгодні з підвищення соціальних стандартів, зокрема мінімального рівня зарплати, які висувають низку додаткових бюджетних вимог пов’язуючи їх із вирішенням цього нагального для майже 4 мільйонів працівників питання. Наша спільна мета – захищати права людини праці.

Президія ФПУ звернулася до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з пропозицією про проведення за його участі та представників усіх парламентських фракцій і груп зустрічі з лідерами всеукраїнських профспілок та територіальних роофоб'єднань щодо підвищення соціальних стандартів у проекті Державного бюджету-2017.

17 листопада ФПУ проведе Всеукраїнську акцію профспілок у формі пікетування парламенту на підтримку ініціативи Уряду підвищити мінімальну заробітну плату та виконання інших питань соціально-економічного захисту громадян.

 

Прес-центр ФПУ