zakon-o-gazovykh-schetchikakh

 

Профспілки змусили НКРЕКП скасувати абонплату за підключення газу. Однак постачальники блакитного палива і в інший спосіб змушують споживачів платити більше. По всій країні відновилася кампанія зі встановлення загальнобудинкових лічильників. Представник профспілок у Парламенті Сергій Каплін, який разом із своєю командою Соціал-демократичної партії (СДП) протягом року систематично боронив людей від обладнання будинків спільними приладами обліку, вніс законодавчу ініціативу, аби припинити маніпуляції облгазів.

Сергій Каплін зареєстрував проект Закону про внесення змін до статті 6 Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо заборони встановлення загальнобудинкових лічильників споживачам природного газу).

- Крім ганебної абонплати, яку намагалися пропхнути ще в плюс до безлічі націнок і надбавок, якими й так роздули ціну на газ майже втричі, газовики ще й перекладають свої втрати на споживачів масово встановлюючи загальнобудинкові лічильники і виставляючи рахунки по них. У Полтаві ми з нашими депутатами від СДП змусили «Полтавагаз» зупинитись. Зараз вони знову активізувались. У Кременчуці, Миколаєві та десятках інших міст по всій Україні постачальники користуються некоректним формулюванням закону і, попри офіційне роз'яснення НКРЕКП, встановлюють замість індивідуальних поквартирних лічильників газу один на всіх. Таким чином змушують людей, які мало користуються своєю плитою сплачувати рахунки сусідів. Ми більше року боролися з цим на місцях і в судах. Тепер змусимо їх працювати відповідно до закону, - прокоментував новий законопроект лідер соціал-демократів на своїй сторінці у Facebook.

Нардеп пояснив, що цей законопроект конкретизує формулювання закону в частині, де надавач послуг з постачання природного газу має встановити споживачеві саме індивідуальний лічильник газу. Окрім того, оскільки термін відведений облгазам на реалізацію програми майже збіг, нардеп запропонував продовжити термін її реалізації до 2021 року.

- Я поїду всією країною і зберу сотні тисяч підписів на підтримку цього законопроекту. Ми нагадаємо цим хапугам, те, що вони майстерно приховують від людей - вартість встановлення і обслуговування індивідуальних лічильників уже закладена в тариф. Кошти мають іти за призначенням. А на підвищення цін на газ і інші послуги, яке влада активно робить на догоду Міжнародному валютному фонду, має бути накладений негайний мораторій, як власне і на всю співпрацю з МВФ, вимоги якого ідуть всупереч інтересам простої людини праці, - наголосив нардеп.