Изображение 247 

 Сьогодні, 4 липня, відбулась зустріч керівників та фахівців ФПУ та її членських організацій з народним депутатом України, представником ФПУ від фракції політичної партії ВО «Батьківщина» у Верховній Раді України Вадимом Івченком.

 

Обговорено низку актуальних питань співпраці, а саме можливість внесення змін до чинного законодавства, яким було змінено порядок реєстрації профспілок, їх організацій та об’єднань.

 Заступник Голови ФПУ Олександр Шубін акцентував увагу на тому, що через ухвалення минулого року закону, що стосується вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності, у діяльності профспілкових організацій, у т.ч. й первинних, періодично виникають труднощі.

 Детально на цьому зупинилась Катерина Макаренко, заступник Голови Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, яка зазначила, що законодавчі зміни ускладнили процедуру реєстрації створених профспілкових організацій та змін до відомостей, що містяться у Державному реєстрі, зокрема щодо нотаріального завірення справжності підписів осіб, які уповноважені підписувати рішення пов’язаних з внесенням змін до відомостей про юридичну особу, що приймаються виборними органами профспілок.

        Спеціаліст відділу правової експертизи Департаменту правового захисту ФПУ  Ірина Василенко наголосила, що на відміну від інших громадських об’єднань профспілкові організації мають свої особливості при здійсненні роботи. Саме тому діяльність профспілок регламентовано окремим Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Зміни, що відбулись, порушують не тільки норми цього закону, але й норми ратифікованої Україною Конвенції про свободу асоціації та захист права на організацію № 87 і тому можуть бути розцінені навіть як втручання у діяльність профспілок, а це є неприпустимим.

 В.Івченко, вислухавши профспілковців, з розумінням поставився до проблем, порушених у ході розмови, окреслив кроки та механізми щодо їх вирішення. Зокрема, він запропонував спільно з профспілками розробити пропозиції щодо внесення змін до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та розробити єдині методичні рекомендації щодо реєстрації профспілок.

 У секретаріаті фракції визначено відповідальну особу за проведення цієї роботи та підтримку постійних контактів з представниками ФПУ.

 Изображение 199

Изображение 198

Изображение 218

  Изображение 259

 Прес-центр ФПУ