--28

 

На засіданні Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, який взяв участь у його роботі, вніс пропозицію щодо необхідності розгляду на черговому засіданні Комітету питання про врегулювання правового статусу майна професійних спілок України.

 

Як відомо, дане питання продовж багатьох років знаходиться у невизначеному стані. Існують протиріччя у нормативно-правовій базі, різні трактовки і розуміння щодо статусу майна профспілок. Щоб остаточно зняти будь-які інсинуації навколо цього ФПУ розроблено відповідний законопроект, де пропонується шляхом внесення змін до статті 34 Закону про професійні спілки чітко зазначити, що майно, яке на даний час перебуває у їхньому розпорядженні, використовується профспілками для цілей і завдань, визначених їх Статутами та законними актами, є законною власністю професійних спілок.

Нагадаємо, що у зв’язку з прийнятими у 1992-94 рр. Постановами Верховної Ради України про те, що майно загальносоюзних громадських організацій тимчасово до визначення суб’єкта права власності є державною власністю, викликало неоднозначне трактування зазначених положень. Це використовується окремими недобросовісними громадянами як привід для звернення з позовами до судових інстанцій з метою відібрати профспілкові об’єкти.

Так, за період з 90-х років у тій чи іншій спосіб за рішенням судів було відчужено більш як 40 таких об’єктів: туристичних і санаторно-курортних, дитячих оздоровчих закладів тощо. Сьогодні дійшло до того, що судами почали прийматись рішення про виселення профспілок з тих будинків, які їм належать та свого часу були побудовані саме за кошти спілчан. Такі дії у профспілковому середовищі, в тому числі й міжнародному, кваліфікуються як наступ на права профспілок в Україні, підрив їхньої діяльності, що може мати негативні наслідки, зокрема ставлення до нашої країни, як до такої, де не в належній мірі забезпечуються законні права профспілок.

- Отже, нами запропоновано законопроект, яким пропонується остаточно це питання врегулювати, - зазначив Григорій Осовий, - доречи, розроблений він за аналогом вже діючого закону, який стосується майна творчих спілок, або майна Укоопспілки, де подібні проблеми вже вирішено. Проте, законопроект стосовно майна профспілок, паралельно підготований та переданий до Урядового комітету Фондом державного майна України. Слід зазначити, що він суттєво відрізняється від профспілкового, - наголосив Голова ФПУ.

Відповідно до процедури розгляду подібних питань члени Комітету вирішили обидва законопроекти розглянути на своєму черговому засіданні, що відбудеться 17 травня ц.р.

Григорій Осовий також наголосив, що нагайною проблемою також є припинення на вимогу ФПУ дії розпоряджень КМУ стосовно виселення профспілок Закарпатської і Полтавської областей із займаних ними приміщень та зупинка усіх процесів, пов’язаних з відчуженням профспілкового майна до прийняття відповідного законодавчого акуту.

- Такою є позиція ФПУ і ми сподіваємось на розуміння її з боку Уряду як нашого соціального партнера. Щоб врешті-решт покласти край рейдерству різноманітних структур стосовно профспілок. – підкреслив лідер профспілок.

З такими ж вимогами сьогодні в Ужгороді на вулиці вийшли спілчани з багатьох областей України, які взяли участь в попереджувальній Всеукраїнській акції проти наступу за права профспілок.

 

На фото: Голова ФПУ Григорій Осовий виступає з трибуни мітингу в Ужгороді 16 травня ц.р. під час проведення Всеукраїнської акції на захист прав профспілок.

 

--31 

 

Прес-центр ФПУ